Wtorek, 23 lipca 2024. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Od poniedziałku montaż spowalniaczy na ul. Zakopiańskiej

2018-01-03 13:18:13 (ost. akt: 2018-01-03 16:14:46)

Od poniedziałku, 8 stycznia br. na ul. Zakopiańskiej w Malborku montowane będą progi zwalniające w ramach projektu MOF Malbork-Sztum "Poprawa dostępności do przystanków transportu zbiorowego poprzez rozbudowę bazy infrastrukturalnej transportu rowerowego stanowiącego dojazd do węzłów i przystanków integracyjnych, a także poprawę warunków mobilności, na który miasto Malbork otrzymało dofinansowanie z RPO WP na lata 2014 – 2020.

Spowalniacze znajdą się w tym miejscu w pięciu lokalizacjach (po dwa w każdej) wraz z oznakowaniem pionowym dla obu kierunków ruchu.

Dzięki elementom uspakajającym ruch, inwestycja ma zapewnić zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, ponieważ docelowo to właśnie na jezdni odbywać się będzie ruch rowerowy na ul. Zakopiańskiej.

Przepraszamy za przejściowe utrudnienia podczas montażu elementów na drodze.

Więcej na temat projektu znajdą Państwo TUTAJ


Jeśli nie chcą Państwo przegapić najważniejszych wydarzeń w mieście, zachęcamy do instalowania aplikacji "Blisko", dzięki której urząd miasta będzie powiadamiał nie tylko o imprezach miejskich i najważniejszych sprawach dotyczących mieszkańców oraz stowarzyszeń ale również będzie ostrzegał o zagrożeniach i utrudnieniach. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ