Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami apeluje o zabezpieczenie psów i kotów w noc sylwestrową

2017-12-27 15:43:35 (ost. akt: 2017-12-27 15:49:50)

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwraca się z apelem do wszystkich właściciel psów i kotów o zabezpieczenie swoich podopiecznych w noc sylwestrową. Oto treść apelu:

"Nasi działacze co roku notują dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt, lub ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi, dlatego zwracamy się do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze.

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres na wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas.

Prosimy pamiętać, że od naszej odpowiedzialności zależy los naszych czworonożnych domowników."

informacja: Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce

	http://m.82-200.pl/2017/12/orig/bez-tytulu-2-2220.jpg