Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Alicja Krauze na seniorskich Mistrzostwach Polski w Łodzi

2017-12-27 12:10:32 (ost. akt: 2017-12-27 12:16:40)

Zgodnie z tradycją z ostatnich kilku lat, tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia najlepsi pływacy w Polsce spotykają się ze sobą w jednym miejscu, by zakończyć rok walką o medale zimowych mistrzostw Polski. Po raz pierwszy w historii areną zmagań była nowo wybudowana łódzka Zatoka Sportu. Rywalizacja w Łodzi była rekordowa już od samego początku. Do startu zgłosiło się niemal dziewięciuset zawodników.

Tak licznej obsady nie miały do tej pory żadne mistrzostwa Polski, ani nawet zawody Grand Prix. Seniorskie Mistrzostwa Polski w Łodzi odbywały się tuż po Mistrzostwach Europy w Kopenhadze oraz wojskowych Mistrzostwach Świata w Rio de Janeiro. Najlepsi z najlepszych pojawili się więc w Łodzi niemal prosto z lotniska. Mimo to nie zawiedli i podnieśli poziom mistrzostw bardzo wysoko. Zawody obfitowały w wiele doskonałych rezultatów; w Łodzi padło aż dziewięć nowych seniorskich rekordów Polski. Nie można jednak zapominać o rocznikowych rekordach Polski czy całej masie rekordów życiowych najlepszych zawodników.

Jeden rekord życiowy zaliczyła na krajowym czempionacie reprezentantka MAL WOPR szesnastoletnia Alicja Krauze. Ala wyjechała do Łodzi prosto z Oświęcimia, gdzie na co dzień uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Występ naszej zawodniczki na seniorskich Mistrzostwach Polski nie był może rekordowy ale dla niej szczyt formy miał miejsce w czasie I rundy Ligi SMS, gdzie przypomnijmy, na cztery starty poprawiła aż trzy swoje najlepsze życiowe rezultaty. W Łodzi w rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w Polsce wywalczyła jeden rekord życiowy w najdłuższej pływackiej konkurencji czyli 1500m stylem dowolnym. Ten morderczy dystans pokonała w czasie 17:29,26s poprawiając swój najlepszy rezultat o 7s. W tej też konkurencji zajęła najwyższe miejsce w seniorskiej klasyfikacji, plasując się na 11 lokacie. W bardzo silnym zestawieniu najlepszym polskich pływaczek zajęła także bardzo dobre 16 miejsce w swojej koronnej konkurencji 800m stylem dowolnym. Udało jej się także awansować do finału B w konkurencji 400m stylem dowolnym, gdzie ostatecznie zajęła 19 miejsce.

Startem Alicji w Łodzi zawodnicy MAL WOPR na dobre zamknęli bardzo udany rok. Mijający rok był wyjątkowy dla malborskich pływaków. W roku 2017 zawodnicy MAL WOPR wzięli udział w 31 zawodach reprezentując klub i miasto w; Rawie Mazowieckiej, Gliwicach, Gdańsku, Warszawie, Kościerzynie, Elblągu, Lublinie, Poznaniu, Lęborku, Tczewie, Słupsku, Gorzowie Wlkp., Opolu, Gdyni, Oświęcimiu, Łodzi, Olsztynie oraz w partnerskim mieście Nordhorn w Niemczech. Zawodnicy MAL WOPR należą do ścisłej czołówki kraju. W składzie MAL WOPR znajdują się zawodnicy Kadry Narodowej oraz kadry Wojewódzkiej w Pływaniu na rok 2017. Największym sukcesem klubu w roku 2017 jest zdobycie przez zawodniczkę Alicje Krauze srebrnego medalu Mistrzostw Polski Juniorów w Pływaniu odbywających się w Opolu i 7 rekordów Polski oraz 54 rekordów okręgu zawodniczki Pauliny Cierpiałowskiej. Miejmy nadzieję, że zawodnicy MAL WOPR nie zwolnią tempa w nadchodzącym, 2018 roku, czego serdecznie im życzymy.

informacja i zdjęcie: MAL WOPR