Wtorek, 29 listopada 2022. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Młodzi z pomysłem opowiedzieli o swoich pasjach

2017-12-21 14:07:43 (ost. akt: 2018-01-02 12:21:20)

Radni Młodzieżowej Rady Miasta Malborka to na pewno "Młodzi z Pomysłem". Nic więc dziwnego, że wspólnie z kolegami z grupy projektowej zaangażowali się w przedsięwzięcie o takim samym tytule, elementem którego był dzisiejszy etap miejski (21.12) Konkursu na Mówcę, przeprowadzony w Urzędzie Miasta Malborka.

Do przesłuchań przystąpiło 7 kandydatek wybranych w drodze eliminacji szkolnych. Uczestniczki zaprezentowały wypowiedź motywacyjną na temat "Rozwijania własnej pasji". Były to niezwykle ciekawe opowieści o marzeniach, o determinacji, żeby je osiągnąć i o planach życiowych. Słuchając tych młodych ludzi odnosiło się wrażenie, że oni dokładnie wiedzą, co chcą robić w przyszłości i jak wiele korzyści i satysfakcji może dać pielęgnowanie swoich własnych zainteresowań.

Jury w składzie: Ewa Arbart, Katarzyna Fabiańska i Ewa Górna oceniało występujących pod wieloma aspektami. Pod uwagę brana była nie tylko treść, ale również płynność, poprawność i bogactwo wypowiedzi, oryginalność, charyzma, dykcja. Przede wszystkim jednak to, czy udało im się przekonać i zmotywować odbiorców.

Decyzja nie była łatwa, wszyscy uczestnicy mieli mocne argumenty, trzeba było jednak dokonać wyboru, ponieważ do etapu wojewódzkiego mogły przejść tylko dwie osoby. Malbork reprezentować będą Agata Stodólska ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Kinga Zamojska z II Liceum Ogólnokształcącego. Gratulujemy!