Piątek, 24 marca 2023. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Wielki sukces Małej Wiktorii z Delfina

2017-12-21 09:27:50 (ost. akt: 2017-12-21 09:34:26)

Do zwycięskich startów w różnych kategoriach i zawodach, pływaczka Malborskiego Klubu Sportowego DELFIN Wiktoria Grabara zdążyła nas już przyzwyczaić. Nikt jednak nie spodziewał się, że koniec tego roku będzie tak wspaniałym podsumowaniem wszystkich startów.

W miniony weekend Wiktoria brała bowiem udział w III Mikołajkowej Olimpiadzie Pływackiej 2017 o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak w Dębicy. Podczas dwudniowych zmagań Wiki startowała aż w sześciu konkurencjach. Pierwszego dnia swoje starty rozpoczęła od wyścigu na dystansie 50 m. stylem motylkowym, gdzie zajęła czwarte miejsce. Później było już coraz lepiej. 50 m. stylem dowolnym zakończyła na drugim miejscu, ale na 200 m. tym samym stylem była już bezkonkurencyjna, bijąc rekord okręgu pomorskiego w swojej kategorii wiekowej, z czasem 2.28.14. W czwartym wyścigu na dystansie 200m. stylem zmiennym Wiki ponownie wygrywa z wynikiem 2.47.54, który jest nie tylko najlepszym wynikiem okręgu, ale także drugim w Polsce. Drugiego dnia czekały zawodniczkę Delfina dwa starty. Pierwszy, na 100 m. stylem dowolnym, po emocjonującym wyścigu Wiktoria zakończyła na drugim miejscu, przegrywając walkę o pierwsze miejsce tylko o 1 setną sekundy!

Jednak to co zrobiła Wiki podczas ostatniego startu na dystansie 100 m. stylem grzbietowym, przejdzie do historii malborskiego klubu. Wynikiem 1.16.08 ustanowiła nie tylko nowy rekord okręgu pomorskiego, ale także nowy nieoficjalny rekord Polski!

Postawa i wyniki Wiktorii cieszą nie tylko prezesa Delfina, ale także trenera Przemysława Siemieniuka, którego praca i zaangażowanie bardzo przyczyniły się do tych sukcesów

Zarówno trenerowi jak i rodzicom Agnieszce i Przemysławowi Grabara należą się gratulacje i słowa podziękowania za cierpliwość i wsparcie na początku, mamy nadzieję, rozpoczętej wielkiej kariery pływackiej " Maleństwa".

informacja i zdjęcie: Klub Sportowy DELFIN