Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Kolędy w wykonaniu Spirituals Singers Band - w Karwanie 28 grudnia

2017-12-19 14:27:55 (ost. akt: 2017-12-21 15:12:48)

Już 28 grudnia br. w ramach XXVII festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce o godzinie 18:00 w Karwanie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Spirituals Singers Band.

Spirituals Singers Band powstał we Wrocławiu w 1978 roku. Zespół założył i od początku nim kierował wrocławski kompozytor - Włodzimierz Szomański.

Trzydziestopięcioletni okres istnienia zaowocował pokaźną ilością koncertów w Polsce i za granicą, obecnością na wielu renomowanych festiwalach (Jazz Jamboree, Złota Tarka, Festiwal Piosenki w Sopocie, Wratislavia Cantans, Międzynarodowy Festiwal Chóralistyki Jazzowej), udziałem w wielu produkcjach telewizyjnych i realizacjach teatralnych, a także dość pokaźną dyskografią. Spirituals Singers Band został obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami m. in. za dokonania artystyczne uhonorowany został nagrodą im. Vacka - Wacka Kisielewskiego, przez tygodnik Jazz Forum mianowany tytułem najlepszej polskiej jazzowej grupy wokalnej oraz nagrodą Artystyczną Polskiej Estrady "Prometeusz 2000".

Przez tak długi okres działalności przez zespół przewinęło się kilkudziesięciu muzyków. Część z nich współpracuje ze znanymi zespołami w kraju i za granica.

Skład zespołu:
Alicja Leśniok-Wiłkowska
Marta Raczak-Idczak
Aleksandra Sozańska-Kut
Marek Dygdała
Artur Stężała

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji (Szpital Jerozolimski, Szkoła Łacińska).


Koncert a cappella. Muzyczna podróż z kolędami po całym świecie. Każda z wymienionych kolęd jest śpiewana w oryginalnym języku. Koncert muzycznie utrzymany w stylu jazzowym, przy zachowaniu powagi tradycji i kunsztu wokalnego, z którego słynie zespół Spirituals Singers Band. Prowadzący opowiada o kolędach i pastorałkach, tradycjach i anegdotach z nimi związanych.