środa, 27 września 2023. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Czas podsumowań na V sesji Młodzieżowej Rady Miasta Malborka

2017-12-19 09:43:27 (ost. akt: 2017-12-19 10:36:37)

Już po raz piąty w tej kadencji (18.12) młodzi radni obradowali podczas sesji Młodzieżowej Rady Miasta Malborka. Tym razem było to podsumowanie całorocznej pracy Rady i przedstawienie sprawozdań z jej efektów. Nie zabrakło też dość trudnych pytań i interpelacji, na które odpowiadali wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk i Przewodniczący Rady Miasta Malborka Arkadiusz Mroczkowski. Na zakończenie wybrano najaktywniejszego radnego, tytuł ten otrzymała Paulina Kapuścińska.

Gościnnie o nowym pomyśle uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku pod hasłem "Restart Młodości" opowiedział jeden z jego pomysłodawców, Jan Zapolski-Downar.

W 2017 roku MRMM zaangażowała się w wiele projektów, była również inicjatorem ciekawych przedsięwzięć jak np. "Krzyżakon" czy "Festiwal Kolorów" podczas "Magic Malbork", spotykała się z przedstawicielami innych rad np. podczas Ogólnopolskiego Kongresu Młodzieżowych Rad „Czas na Młodych” w Poznaniu, II Kongresu Rad Pomorza „Skuteczna Młodzieżowa Rada Miasta”, projektu "Młodzi z Pomysłem" czy podczas partnerskiej wymiany z Jugenparlament w Monheim nad Renem w Niemczech. W styczniu 2018 z kolei to Malbork będzie organizatorem Ogólnopolskiego Kongresu Młodzieżowych Rad w Malborku „Młodzi dla Młodych”.

Młodzi radni współpracują także z Samorządami Uczniowskimi malborskich szkół oraz z Radą Seniorów, z którą podpisali porozumienie o współpracy - jej symbolem są posadzone wspólnie drzewka przed siedzibą Urzędu Miasta Malborka. Nie zapominają o ważnych świętach, jak np. uroczystości upamiętniającej poległych żołnierzy Armii Brytyjskiej, czy mniej oficjalnych jak Dzień Chłopaka, Dzień Dziecka jak również Mikołajki w Domu Dziecka.

Tradycyjnie już na sesji swoją pracę podsumowały poszczególne Komisje. Przewodnicząca Patrycja Skibiak poinformowała też o wynikach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego "Junior".

Na zakończenie nie zabrakło świąteczno-noworocznych życzeń i spotkania przy opłatku.