Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

W Uniwersytecie 3 Wieku "Teraz Moniuszko "

2017-12-19 08:55:56 (ost. akt: 2017-12-19 17:37:15)

Autor zdjęcia: Tomasz Sułkowski

Teraz Moniuszko to projekt edukacyjny Opery Bałtyckiej skierowany do różnych grup wiekowych. W części wokalnej projektu udział wzięli słuchacze Uniwersytetu 3 Wieku w Malborku. A dokładniej te osoby, które uczestniczą w zajęciach chóru, prowadzonego przez Jerzego Kopczyńskiego.

Zajęcia warsztatowe polegały na spotkaniach ze śpiewakami Opery Bałtyckiej, na których seniorzy uczyli się technik śpiewu i doskonalili utwory na koncert finałowy, który odbył się w Operze Bałtyckiej. Chór U3W zaśpiewał dwie pieśni Moniuszki. ,,Kuma, kum" wykonywali wszyscy uczestnicy projektu-chórzyści opery, seniorzy i młodzież, drugi utwór ,,Prząśniczka" śpiewali seniorzy sami, przy akompaniamencie J. Kopczyńskiego.

- Udział w projekcie to dla nas duże wyróżnienie, bowiem jako jedyni w województwie pomorskim zostaliśmy zakwalifikowani do tego przedsięwzięcia. Projekt zawierał też zajęcia plastyczne dla dzieci i taneczne dla młodzieży... - mówi prowadząca U3W Teresa Żelazo. - I choć przebiegał z myślą o jubileuszu 200-tnej rocznicy urodzin Stanislawa Moniuszki, to już od dziś baczniej przyglądać się będziemy jego kompozycjom - dodaje.

informacja: Teresa Żelazo
zdjęcia: Tomasz Sułkowski