Czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Koszalin 16.12.2017

2017-12-18 11:18:00 (ost. akt: 2017-12-18 11:34:04)

W minioną sobotę odbyły się w Koszalinie XXVIII Mistrzostw Polski Kyokushin Młodzieżowców oraz XVII Mistrzostw Polski Kyokushin Juniorów. Zawody odbyły się w Miejskiej Hali Sportowej w Koszalinie z udziałem 152 zawodników z 50 klubów sportowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć na tej prestiżowej imprezie zawodników z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate.

Nasi juniorzy udowodnili, że należą do krajowej czołówki w karate kyokushin i dokonali rzeczy niemożliwej. Pierwszy raz w historii klubu sięgnęli po pierwsze miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski. Klasą sam dla siebie kolejny raz okazał się Hubert Philipp z Malborka, który zdobył drugi raz z rzędu dwa złote medale. Wygrał konkurencję kata i nie znalazł sobie równego przeciwnika w kategorii kumite. Tym samym obronił dwa tytuły Mistrza Polski zdobyte rok temu na Mistrzostwach Polski Juniorów w Olsztynie. Tuż za Hubertem w kategorii kata uplasował się na drugim miejscu Miłosz Wolak z Malborka. Niestety w kumite Miłosz po udanym stracie w eliminacjach przegrał w półfinale z Maciejem Zinówko z Ełku i ostatecznie zajął trzecie miejsce w tej kategorii. W kategorii juniorek startowały pierwszy raz na tak poważnej imprezie zawodniczki z sekcji Sztum : Monika Matlewska i Julia Jankiewicz. Obie zawodniczki odpadły niestety w eliminacjach. Drużyna łącznie zdobyła 14 punktów i aż o 6 punktów wyprzedziła klub z Inowrocławia, który zajął drugie miejsce. W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców wystartował pierwszy raz Artur Bernacki z sekcji Malbork. Po udanym ćwierćfinale , w którym zwyciężył przed czasem z Norbertem Sroka z Dąbrowy w półfinale spotkał na swojej drodze przyszłego mistrza Polski Marcina Niebrzydowskiego z Olsztyna. Pomimo, że walka była wyrównana sędziowie jednogłośnie wskazali na zawodnika z Olsztyna. Zawody sędziował m.in. Wojciech Kunicki. Na trybunach było słychać gromki doping kibiców z Malborskiego Klubu Kyokushin Karate. Zarząd MKKK kolejny raz dziękuje senpai Mariuszowi Philipp za pomoc w organizacji wyjazdu .

Były to ostatnie zawody w tym roku kalendarzowym. Kolejny sprawdzian przed zawodnikami MKKK dopiero 10 marca 2018 w Nowej Soli na Makroregionie Zachodnim. W kwietniu odbędą się Mistrzostwa Świata w Tokio gdzie wystartuje w kategorii juniorów nasz multi-medalista Hubert Philipp w kategorii kata i kumite. Wszystkich sympatyków karate kyokushin i Huberta prosimy o pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

Informacja: Wojciech Kunicki