Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Malborscy hokeiści wzięli udział w Czerkawski Cup w Gdańsku

2017-12-14 08:12:29 (ost. akt: 2017-12-14 08:43:10)

W miniony weekend najmłodsi hokeiści uczestniczyli w turnieju Czerkawski Cup w Gdańsku. W zawodach rywalizowało 10 zespołów, z pośród których trzy najlepsze awansowały do finału, który odbędzie się na stadionie narodowym w Warszawie. Wcześniej zawody eliminacyjne równolegle odbywały się w innych miastach.

Zawodnicy UKS Bombek SP3 zajęli 9 miejsce, nie bez znaczenia o końcowym wyniku zadecydował fakt, iż nasza drużyna trenuje na lodzie zaledwie trzy tygodnie. Organizatorem największych zawodów dla najmłodszych jest Stowarzyszenie Sport 7, którego prezesem jest Mariusz Czerkawski, najlepszy w historii polski hokeista, który wręczał osobiście nagrody dla uczestników zmagań.
W składzie Bombers zagrali: Natalia Antys, Dominik Antys, Maciej Chojniak, Cyprian Rabażyński, Mateusz Kolitz, Stanisław Pozorski, Bartek Dorobek, Aleksander Kwiatkowski, Alex Dochniak, Kacper Cybulski, Jan Jankowski, Patryk Wojciechowski, Marcel Sarnowski i Jan Osmołowski.

Także w weekend zawodnicy z Malborka, grający w wspólnej drużynie w kategorii żak starszy zagrali w sobotę i niedziele mecze ligowe przeciwko Legii Warszawa. Niestety obydwa przegrane, jednak nasi zawodnicy w rozgrywkach ligowych grają coraz pewniej. W składzie wspólnej drużyny zagrali: Bartosz Seńko, Mateusz Mozołowski, Kacper Dorobek, Michał Muczeński, Nadia Ratajczyk, Wiktor Osmołowski, Dawid Sawicki, Marcin Cybulski, Filip Rogaczewski i Łukasz Piór. Bramki strzelili w tym meczu - Michał Muczeński i Łukasz Piór.

Junior Michał Sadowski zawodnik grający na wypozyczeniu w Sokołach Toruń uczestniczył w eliminacjach do OOM w kategorii junior młodszy. Michał Nawrocki i Bartosz Grabara także reprezentują barwy Sokołów Toruń z którymi w najblizszy weekend zagrają w silnie obsadzonym turnieju miedzynarodowym z udziałem drużyn z Rosji, Estonii, Łotwy i Litwy.

W Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie malborski zespół wysoko wygrał kolejny mecz z rzędu 16:1 z Grom Morąg. W lidze RLH, której organizatorem jest UKS Bombek SP3 i OSiR uczestniczy 8 zespołów, dziesięciu wychowanków klubu rywalizuje na tafli w Malborku. Bombersi prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Gravel sp. z o.o.

Informacja: Sławomir Nawrocki