Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Ponad 14 tys. zł dla chorego ucznia zebrano na festynie adwentowym w SP nr 5

2017-12-13 11:39:38 (ost. akt: 2017-12-13 11:42:34)

"Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku, dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku. Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem, dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze..."

W sobotę 9 grudnia 2017 roku o godzinie 16.00 prezes Fundacji Szkoła Otwartych Serc - Dorota Ojdowska-Starzyk otworzyła XI Festyn Adwentowy. Stało się już tradycją, że uczniowie, rodzice i nauczyciele malborskiej piątki oraz mieszkańcy Malborka zbierają się w auli szkolnej by wesprzeć potrzebujące dzieci. W tym roku wszystkie świąteczne stragany, atrakcje, aukcje, przepyszne ciasta w Kawiarence pod Aniołami, Anielski Grill pod gołym niebem i wspólne śpiewanie kolęd było dla ucznia naszej szkoły Szymona Mazurczaka. To co się stało w sobotni wieczór przerosło nasze oczekiwania…zebraliśmy 14 128,30 złotych.

Drodzy moi!

XI Festyn Adwentowy „Kolędą przywołajmy święta" okazał się prawdziwym świętem solidarności, odpowiedzialności i bezwarunkowej miłości. Jeszcze kilkanaście godzin temu marzyłam o tym, aby zbiórkę dla Szymka powiększyć o 10 tysięcy...Okazało się, że pobiliśmy nie tylko zeszłoroczny dochód z festynu, ale również moje marzenia....Czekamy na dokładną, co do grosza kwotę, ale już wiem, że przekroczyliśmy 14 tysięcy złotych!!!

Oprócz pieniędzy podarowaliśmy Szymkowi coś cenniejszego: naszą wiarę w Jego zwycięstwo!

Festyn to adwentowe dzieło nas wszystkich. To całe rzesze ludzi pracujących na wspólny sukces. To porozumienie bez słów, łzy wzruszenia, gorące licytacje, tygodnie przygotowań stoisk, występów, najcudowniejszych, podarowanych z głębi serca darów. To ciasta naszych mam, babć i przyjaciół pieczone o świcie "żeby były świeżutkie"....To trema maleńkich dzieci przed pierwszym w życiu występem i duma rodziców, że się ją pokonało....To najpiękniejsze występy całych klas lub solistów przygotowywane niestrudzenie przez wychowawców, którzy stają się kompozytorami, dyrygentami i choreografami.

To nasze dzieci, nauczyciele i rodzice sprzedający na stoiskach nie tylko przedmioty czy żywność ale przede wszystkim emocje, te najpiękniejsze.... To " Kawiarenka pod Aniołem", która od lat staje się bijącym sercem festynu, pachnąca cynamonem , goździkami, świeżym ciastem i najprawdziwszą miłością... To rozpalany Anielski Grill serwujący gorące kiełbaski i witający radośnie gości festynu.

To najukochańsi i od lat oddani sprawie pracownicy i obsługa szkoły, którzy zaczynają pracę , jako pierwsi i kończą ostatni. To wreszcie Wy wszyscy, którzy od tylu lat przychodzicie podzielić się tym co macie najcenniejsze: swoim czasem, uwagą, dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością i dobrami materialnymi.

Dzięki Wam świat staje się o niebo piękniejszy! Każdy z Was jest Aniołem, najprawdziwszym!

Nie ma słów, którymi wystarczająco pięknie potrafiłabym Wam podziękować...
Dlatego moje : DZIĘKUJĘ! - kryje w sobie ogrom miłości i wdzięczności do każdego z Was.

Dobro, które czynicie powróci do Was. Wiem to na pewno!

Dorota Ojdowska- Starzyk


- Do podziękowań Doroty przyłącza się także dyrekcja szkoły – dziękując wszystkim z głębi za serca za piękne stragany, pomysłowość, ciepło, uśmiech, dobroć i Waszą otwartość na drugiego człowieka. Razem uczymy dzieci bezinteresownego niesienia pomocy innym, okazywania szacunku potrzebującym, zrozumienia i empatii. Promowanie postawy dobroczynności wśród całej społeczności szkolnej czyni świat bardziej przyjaznym. Razem kwestowaliśmy dla Szymka – dla niego spotkaliśmy się w tym dniu i to było najpiękniejsze! Dziękujmy Wam, że nakłaniacie i motywujecie dzieci i młodzież do działania dla dobra innych. Dziękujemy Dorocie, Ewie i Zarządowi Fundacji, który jak zawsze stanął na wysokości zadania! - dziękuje dyrektor Elżbieta Sumowska

informacja: SP nr 5 w Malborku
zdjęcia: Mito Studio