środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

"Mam talent" w Szkole Podstawowej nr 3

2017-12-12 09:36:51 (ost. akt: 2017-12-12 09:45:44)

Dzień 6 grudnia był w Szkole Podstawowej nr 3 w Malborku szczególnie wyjątkowy, to właśnie tego dnia odbył się wyczekiwany przez dzieci konkurs "Mam talent", podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów oraz popularyzacji działań artystycznych.

Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych. Obrady Jury były bardzo burzliwe. Uczniowie prezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach, między innymi takich jak: taniec Michaela Jacksona, magiczne sztuczki, wykonywanie fryzur, akrobatyka, gra na akordeonie, flecie, gitarze, skrzypcach, śpiew… Jurorzy w składzie: Śnieżynka, Mikołaj oraz wybrani nauczyciele wyłonili zwycięzców głównej nagrody: Noa Sakutow 1c w piosence "Pretender", Otylia Osińska 3a z piosenką "Możesz wszystko" oraz Kacper Kaniecki 5a z piosenką Michaela Jacksona "Billie Jean". Wyrożnienia otrzymali: Karol Redkiewicz 3c – gra na saksofonie "Walc dla Emili", Rozalia Major 2b– gra na skrzypcach Gabrysia Gilewska 4b- układanie kubeczków. Nagrody publiczności trafiły w ręce : Wiktorii Kołodyńskej 2a za taniec "Laleczka z saskiej porcelany", Oliwii Wasilewskiej za taniec "Shuffle Dance" i Franka Majora z 6b za grę na gitarze oraz dziewczyny z 4d Nikolę Barabas, Amelię Kubicką Martynkę Gutowską.

Widownia stanęla na wyskokości zadania i mocno dopingowała swoim faworytom, a prowadzący żartami rozładowywali stres uczestników. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę dyplomy i nagrody rzeczowe, których sponsorami byli:
Państwo Sakutov "So chic", Stowarzyszenie "Nasz Wielbark", Przemysław Łabiak "Malbud", Państwo Rakowscy "Komfort", Pani Joanna Lahutta, Pani Mirosława Piątek oraz Rada Rodziców.

Pozostali uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę od firmy Mal – Plast Państwa Małyj lub zabawkę od sklepu "Świat Dziecka".

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa. Pamiętajcie, że w każdym z nas drzemie jakiś ukryty talent, trzeba go tylko odnaleźć, a potem mocno pielęgnować. Do zobaczenia za rok.

Magdalena Awin – Wiśniewska, Magdalena Łabiakhttp://m.82-200.pl/2017/12/orig/kacper-6-2146.jpg
Uczniowie klasy 5A zrobili niespodziankę Kacprowi Kanieckiemu, który wykonując utwór Michaela Jacksona "Billie Jean" wygrał w szkolnych przesłuchaniach "Mam Talent" dla grupy wiekowej klas 4-6.
8 grudnia na godzinie wychowawczej koledzy i koleżanki zrobili Kacprowi niespodziankę. Wręczono mu dyplom z podpisami i upominek. Złożono również podziękowania za wkład pracy podczas przesłuchań kolegom z klasy: Hani - Śnieżynce, Mai - charakteryzatorce, Alanowi i Kajetanowi - prowadzącym i wielu innym osobom, bez których to wydarzenie nie mogłoby się udać.

notatka: J. Szymkowska, H. Kulin – uczennice z kl. 5A