Czwartek, 1 czerwca 2023. Imieniny Gracji, Jakuba, Konrada

Pokolenie Tik Taka dało czadu! Koncert jakiego jeszcze nie było!

2017-12-11 14:36:22 (ost. akt: 2017-12-11 15:09:16)

Co stanie się, jak spotka się grupa zapaleńców kochających muzykę, śpiew, dobrą zabawę i z sentymentem wracających do swojego dzieciństwa, w którym królował program Tik Tak i grane tam piosenki? To musiało zakończyć się eksplozją talentów, pozytywnej zaraźliwej energii i koncertem, jakiego jeszcze w Malborku nie było.

Na koncercie kilka śpiewających osób naprawdę zaskoczyło. Na co dzień znamy ich z zupełnie innej strony, często zajmują poważne stanowiska, a tu zaszaleli jak dzieci i dali się ponieść fantazji. To tylko potwierdza fakt, że głębi serca tak naprawdę na zawsze pozostajemy dziećmi. I dobrze.

O utworach, wykonawcach i czasach, do których wróciliśmy bardzo dowcipnie opowiadał Waldemar Ślefarski, wokalista zespołu "Kuśka Brothers", tym razem w roli konferansjera. Była Zuzia, lalka nieduża, słodka Jagódka oraz rockowe Kaczka Dziwaczka i Meluzyna, a zakazany owoc krążył gdzieś nad głową. W Domowym Przedszkolu można było pomalować kolorowymi kredkami albo upiec najłatwiejsze ciasto w świecie. Dowiedzieliśmy się, gdzie mieszka księżyc, jaki garniturek nosi ogórek i kto ma zielone włosy, zielone butki. Nie mogło zabraknąć też piosenki tytułowej "Ja jestem Pan Tik Tak" i zaskoczenia na zakończenie, czyli co działo się za dziesięć minut trzynasta.

Koncert w Przestrzeni Aktywności Twórczej przygotowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Makul@tura", pomimo częściowego udziału amatorów, był w pełni profesjonalny i przyciągnął pełną salą publiczności, która głośno oklaskiwała każdego wykonawcę. A to przecież publiczność jest najważniejszym recenzentem. Ta wystawiła Pokoleniu Tik Taka ocenę celującą.

To wszystko nasuwa tylko jedno pytanie: Kiedy następny koncert?

A w tę niesamowitą podróż do czasów dzieciństwa zabrali nas śpiewająco: Viola Jankowiak , Aleksandra Kapejewska, Iwona Statkiewicz, Marta Koźbiał, Katarzyna Zając-Baca, Grzegorz Szarmach, Maciej Brzeziński, Paweł Radziszewski, Tadeusz Orzęcki oraz Robert Król.

Nie można tu nie wspomnieć o towarzyszącym wokalistom zespole instrumentalnym "Łubu Dubu", zasilonym młodymi muzykami w składzie: Katarzyna Zając-Baca – gitara, Robert Król – gitara, Janek Statkiewicz – gitara, Dariusz Kazaniecki – gitara basowa, Jakub Baran – akordeon, Michał Statkiewicz – skrzypce, Rafał Baca – perkusja, Maciej Brzeziński - cajon.

Duży wkład w sukces tego przedsięwzięcia mieli również akustyk Michał Seibert, oświetleniowiec Sebastian Branicki oraz partner Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

zdjęcia: archiwum Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych "Makul@tura"