Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Balbiny kolędowały na wojewódzkim konkursie "Nad Światem Cicha Noc"

2017-12-11 11:12:20 (ost. akt: 2017-12-11 11:36:56)

W sobotę (9.12) w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek "Nad Światem Cicha Noc", pod patronatem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W konkursie tradycyjnie już wzięli udział wokaliści ze studia wokalnego "Balbiny" z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, przygotowani przez Marię Seibert.

"Balbiny" przyzwyczaiły nas do tego, że z festiwali zawsze wracają z tryumfami, tak było również tym razem. Wygrane cieszą tym bardziej, że w konkursie udział wzięli młodsi soliści i młodsze zespoły, dla niektórych był to bardzo udany debiut. Śmiało można więc powiedzieć, że najstarszy skład ma godnych następców.

Wspaniale zaprezentowały się debiutujące "Balbineczki" (7-9 lat) oraz młodszy skład "Balbin"(10-12 lat). Oba zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

W "Balbineczkach" zaśpiewały: Lena Niedźwiedzka, Otylia Osińska, Hania Pliszka, Julia Uzdowska, Aleksandra Pozorska, Amelia Wiśniewska, Łucja Czapp.

W "Balbinach" zaśpiewali: Natalia Knut, Julia Jasińska, Zuzia Jędrzejczak, Agata Olszewska, Nikola Kuzikowska, Maria Arapinowicz, Mikołaj Tomala, Jasiu Gostumski.

Kolejne nagrody powędrowały do:

kategoria 7-9 lat
I miejsce: Lena Niedźwiedzka, Otylia Osińska, Hania Pliszka,
III miejsce: Julia Uzdowska

kategoria 10-12 lat
I miejsce: Natalia Knut

kategoria 13-16 lat
I miejsce: Julia Jasińska

Wszyscy laureaci wystąpią w styczniu 2018 r. w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Kolęd i Pastorałek „Nad Światem Cicha Noc”. Gratulujemy!

zdjęcia: archiwum studia wokalnego "Balbiny"