Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Miejska Zabawa Mikołajkowa 2017

2017-12-07 14:02:50 (ost. akt: 2017-12-07 15:25:52)

Popołudnie 6 grudnia obfitowało w wiele atrakcji przygotowanych w ramach "Miejskiej zabawy mikołajkowej" na Placu Kazimierza Jagiellończyka.

Zgromadzeni na placu miejskim mieszkańcy Malborka mieli okazję spotkać się z Mikołajem, a właściwie Mikołajami. Nie zabrakło tych ze słodkościami. Pochód seniorów poprowadził Mikołaj, który dumnie głosił, że, on "też jest seniorem". Przybyłych mieszkańców powitał Burmistrz Marek Charzewski, składając życzenia na nadchodzący świąteczny czas. Następnie po wspólnym odliczaniu rozświetlono iluminację na miejskiej choince, a na scenie rozpoczęły się występy artystyczne dzieci z malborskich szkół i przedszkoli. Przy placu Kazimierza Jagiellończyka stanęły dwie szopki: jedną z żywymi zweirzętami oraz druga, którą w ramach "choinki życzliwości" mogli przystroić mieszkańcy, wykonując własnoręcznie ozdoby choinkowe. Wśród przybyłej publiczności ze słodkościami krążył Marianek, dla najmłodszych przygotowano loterię z prezentami i malowanie buziek, a na zmarzniętych czekała gorąca, aromatyczna herbata. Każdy chętny mógł zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem, które już teraz możecie oglądać w galerii na naszej stronie.

Wieczorową porą kolejne spotkanie ze św. Mikołajem odbyło się w Hali Sportowej OSiRu przy ul. Mickiewicza. W tym czasie dzieci mogły korzystać z darmowego wejścia na lodowisko oraz słodkiego poczęstunku.