Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Międzypoleniowa inicjatywa młodzieży, czyli projekt "Restart Młodości"

2017-12-04 11:45:27 (ost. akt: 2017-12-04 15:19:17)

Jeśli kiedykolwiek słyszałeś albo sam z wyrzutem mówiłeś: „za moich czasów to...”, to nadszedł czas, abyś się zrestarował i otworzył na dialog międzypokoleniowy. A jeśli towarzyszy temu dobra zabawa, to sukces i zrozumienie gwarantowane.

I są na to dowody – na przykład sobotnie (2.12) spotkanie młodzieży z I LO i Młodzieżowej Rady Miasta Malborka z seniorami, którzy na auli „Sienkiewiczówki” razem spędzali wolny czas przy grach planszowych, grach multimedialnych, przy dobrym ciastku i muzyce na żywo - recitalu młodego pianisty Szymona Zakrzewskiego. Kolejne spotkania i kolejne dyskusje w ramach projektu „Restart Młodości” już wkrótce!

- „Restart młodości” to niezwykle cenna inicjatywa młodych ludzi, których niespotykane oddanie zadaniu z pewnością przejdzie do historii. Realizacja celu innowacyjnego projektu jest bardzo pracochłonna, wymaga nie lada wysiłku i talentu autorów przedsięwzięcia. Jednak Janek Zapolski-Downar, Michał Wójtowicz, Jędrzej Jurczak, Marcin Oliński oraz Aleksandra Skolimowska to osoby bardzo zaangażowane społecznie, które mogą stanowić wzór dla młodego pokolenia. Nie sposób więc nie wspierać „Restartowej grupy”, których pasja udziela się nam, dorosłym. Trzymam za nich kciuki! - podsumowuje Monika Pozorska, wicedyrektor I LO w Malborku