Poniedziałek, 8 sierpnia 2022. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Otwarte Mistrzostwa Malborka w Ratownictwie Wodnym

2017-11-29 14:34:19 (ost. akt: 2017-11-29 14:36:35)

W niedzielę 10.12.2017r. o godz. 9.00 obiekty ZSP nr 4 w Malborku zapełnią się najlepszymi ratownikami, którzy w konkursowych zmaganiach będą prezentować swoje zdolności ratownicze.

Organizatorzy zawodów: Urząd Miasta Malborka, Starostwo Powiatowe w Malborku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku oraz Malborskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zapraszają na;

Otwarte Mistrzostwa Malborka w Ratownictwie Wodnym
Zawody ratowników mają na celu popularyzację ratownictwa wodnego wśród społeczeństwa, propagowanie zasad bezpiecznej kąpieli, doskonalenie umiejętności ratowników, wyłonienie najlepszych oraz integrację ich środowiska.

ZAWODNICY
1. Uprawnieni do udziału w zawodach są ratownicy WOPR.
2. Każdy zawodnik musi posiadać aktualną legitymację ratownika WOPR
3. Zawodnicy rozgrywają konkurencje na sprzęcie dostarczonym przez organizatorów.

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia w dniu zawodów.

KONKURENCJE
1. 200 m z przeszkodami
Zawodnik skacze do wody skokiem startowym na sygnał. Płynie sposobem dowolnym. Nurkuje pod przeszkodą, która zawieszona jest w odległości 11,5 m od linii startu i ma szerokość 2 metry, płynie do końca basenu. Przeszkodę pokonuje po każdym nawrocie.

2. Holowanie manekina na dystansie 100 m
Zawodnik startuje z płytkiej strony pływalni; płynie 20 m sposobem dowolnym; na końcu niecki basenu nurkuje po manekina, wydobywa go na powierzchnię i holuje do mety, twarz manekina podczas holowania nie może być zanurzona. Manekina należy trzymać przynajmniej jedną ręką, twarz musi znajdować się nad powierzchnią wody. Manekina nie można trzymać za otwór wlewowy.

3. Pływanie pod wodą + kraul ratowniczy
Zawodnik startuje z płytkiej strony pływalni; przepływa pod lustrem wody 25m, (podczas płynięcia żadna część ciała nie może się wynurzyć), po czym wynurza się i płynie do mety kraulem ratowniczym.

4. Rzut rzutką ratowniczą piłkową
Czas trwania rzutów 1min 30 sek. Do wykonania dowolna liczba rzutów. Szerokość toru rzutu 2 m. Do punktacji brany jest najdalszy rzut wykonany w torze.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji najlepsi zawodnicy, którzy uzyskali największą łączną liczbę punktów zostaną uhonorowani pucharami i nagrodami.