Piątek, 27 stycznia 2023. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

II Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich w SP 9

2017-11-28 13:26:17 (ost. akt: 2017-11-28 13:38:25)

Przepiękne pieśni i piosenki żołnierskie wybrzmiały podczas II Przeglądu Pieśni Patriotycznej w SP NR 9 . Dnia 23 listopada w murach ,,dziewiątki’’ wybrzmiewały na dwóch godzinach lekcjach melodie popularnych pieśni, które ,, dodawały nam ducha w trudnych chwilach, podsycały patriotyzm i wiarę w siebie. Czasem stawały się hymnami, a czasem bywały tak niebezpieczne dla okupantów, iż ci wpisywali je na czarną listę zakazanych piosenek’’.

I tak po raz kolejny z inicjatywy i pod kierunkiem prowadzącej p. Barbary Grzymały odbył się szkolny przegląd w którym uczestniczyły wszystkie klasy IV – VII. Impreza ta miała na celu utrwalenie pamięci historycznej, muzyczną zabawę i uczczenie w ten sposób niedawnego Święta Niepodległości. Wszyscy uczestnicy, którzy wystąpili na szkolnej scenie, przepięknie zaprezentowali pieśni i piosenki patriotyczne, wśród których prym wiodły "Ułani", "My pierwsza Brygada" oraz nieformalny hymn "Rota".
Na zakończenie przeglądu każda z grup klasowych otrzymała piękne pamiątkowe dyplomy.

Warto zaznaczyć, że przegląd nie odbyłby się bez pomocy p. Łukasza Rosiak – który odpowiadał za akompaniament muzyczny, p. Andrzeja Pokory - który przygotował nagłośnienie i p. Adama Liszewskiego odpowiedzialnego za dekoracje i projekcję filmu niepodległościowego.

Gratulujemy wszystkim, którzy zechcieli przypomnieć tak licznie zebranym słuchaczom, ( szczególnie klasy IV-V ) również ubranym galowo z dodatkiem biało-czerwonych akcentów na naszej widowni, piękno polskiej pieśni patriotycznej.