Niedziela, 26 marca 2023. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

"Z książką na start" - czytelnictwo najmłodszych w MBP

2017-11-28 10:40:40 (ost. akt: 2017-11-28 10:44:39)

W ubiegłym tygodniu Miejska Biblioteka Publiczna zainaugurowała akcję ”Z książką na start”. Jest to projekt organizowany przez Fundację Metropolia Dzieci, a jego realizację prowadzą biblioteki publiczne województwa pomorskiego.

Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zapraszanie Rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem w bibliotece. Podczas pierwszej wizyty w Bibliotece –Mediatece, Mały Czytelnik otrzyma Pakiet Startowy, a w nim książeczkę – prezent oraz Paszport Biblioteczny, do którego Bibliotekarz wbije pieczątkę po każdorazowej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po uzbieraniu 10 pieczątek na Małego Czytelnika czeka nagroda w postaci imiennego dyplomu potwierdzającego jego czytelnicze zainteresowania.

Gorąco zapraszamy Państwa ze swoimi najmłodszymi pociechami do Mediateki – biblioteki dla dzieci i młodzieży. Biblioteka to naprawdę wspaniałe miejsce, gdzie można spędzić czas wspólnie z dzieckiem. Jednak przede wszystkim zachęcamy do wspólnego , głośnego czytania książek.

tekst : Danuta Czop,
Miejska Biblioteka Publiczna

http://m.82-200.pl/2017/11/orig/plakat-z-ksia-z-ka-na-start-2055.jpg