Poniedziałek, 20 maja 2024. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

W mundurówce rozmawiano o profilaktyce raka piersi

2017-11-28 10:30:29 (ost. akt: 2017-11-28 10:35:59)

Uczennice malborskiej „czwórki” wzięły udział w szkoleniu dotyczącym profilaktyki raka piersi oraz brafittingu, czyli poznania metod odpowiedniego doboru i dopasowania biustonosza do rozmiaru i potrzeb kobiety. Gościem szkoły była Izabela Sakutova, znana i ceniona ekspertka brafittingu, która o kobiecych biustach wie nawet to, czego jeszcze nie odkryto.

W ramach kampanii „Dotykam – Wygrywam” uczestniczki zajęć poznały metody samobadania piersi, które jest pierwszym krokiem do ewentualnego wykrycia zmian nowotworowych oraz szansą na całkowite wyleczenie.
Duże zainteresowanie wzbudziły zagadnienia związane z odpowiednim doborem i używaniem biustonoszy, omówione z wykorzystaniem ćwiczeniowych modeli biustów i prezentacji multimedialnej.

Odwołując się do słów I. Sakutovej warto podkreślić, że profilaktyka raka piersi oraz edukacja w odpowiednim wybieraniu i użytkowaniu kobiecej bielizny powinna być wdrażana już na etapie okresu dojrzewania. Taką wiedzę wykorzystują najpierw dziewczęta, a potem kobiety przez całe życie.

/pp/
foto: archiwum szkoły

Izabela Sakutova – międzynarodowy ekspert brafittingu z kilkunastoletnim doświadczeniem, zapalony szkoleniowiec, szefowa działu marketingu i PR marek Panache, Bluebella i Soak Wash w Polsce, współwłaścicielka firmy So Chic oraz sieci profesjonalnych salonów brafittingowych Bra Clinic w Bułgarii. Zapoczątkowała w naszym kraju szerzenie nowej dziedziny wiedzy - brafittingu. Jest inicjatorką i organizatorką wielu kampanii promujących zdrowie piersi i wspierających fundacje charytatywne - kampania Dotykam=Wygrywam, Modelled by Role Models – Nowy Wymiar Piękna czy Klinika Stanika. Jest brafittingową konsultantką m.in. Darii Widawskiej, Beaty Sadowskiej, Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej, Ilony Felicjańskiej, Elżbiety Romanowskiej, Karoliny Szostak, Aleksandy Kisio, Anny Męczyńskiej, Ewy Wojciechowskiej, Anny Iberszer, Anny Gzyry i wielu innych gwiazd. Od września 2017 r można ją zobaczyć w roli eksperta brafittingu w programie telewizji Polsat „Supermodelka Plus Size”. www.dotykamwygrywam.pl