Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Dwie porażki zawodników z Malborka w meczu z Legią w Warszawie

2017-11-27 11:46:46 (ost. akt: 2017-11-27 12:26:23)

Niestety dwa przegrane mecze zanotowała na koncie drużyna Wikingowie Elbląg w ostatni weekend, drużyna której barw bronią także zawodnicy z UKS Bombek Malbork SP3 grający na wypożyczeniu w sezonie 2017/2018, dzięki współpracy między klubami. Przypomnijmy, że zawodnicy z Malborka trenują zaledwie od tygodnia na lodowisku, wcześniej treningi odbywały się na specjalnej macie na rolkach. Wspólna drużyna grająca w kategorii żak starszy U14 zajmuje 5 miejsce w rozgrywkach KPOZHL.

Nasi zawodnicy są młodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej, zatem pomimo porażek zdobywają doświadczenie, które za rok będzie procentowało lepszymi wynikami w żaku starszym. Dwa pierwsze zespoły awansują do finałów mistrzostw Polski U14. Wspólny zespół zagrał w składzie: Nadia Ratajczyk, Bartek Seńko, Kacper Dorobek, Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Filip Rogaczewski, Kacper Wocial, Maja Brzezińska, Lucjan Rutkowski, Nikodem Kęska, Olga Jaskulska, Osmołowski Wiktor, Łukasz Piór, Sadzyński Igor, Szymborski Fabian, Tomaszewski Bartek, Wasiłyszyn Alex, Wocial Kacper, Puchowska Antonina.

Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 rywalizowali w turnieju mini hokeja na lodzie w Gdańsku. Dla młodych hokeistów z Malborka były to pierwsze zawody na tafli, nasi najmłodsi zawodnicy trenują zaledwie dwa miesiące, dopiero tydzień na lodzie. Pomimo ogromnej woli walki i ambicji nie udało się wygrać żadnego meczu, 1:6 z ŁKH Łódź i 1:11 z GKS Stoczniowiec. W składzie najmłodszej drużyny zagrali: Jan Osmołowski, Jan Jankowski, Natalia Antys, Dominik Antys, Mateusz Kolitz, Maciej Chojniak, Marcel Sarnowski, Alex Dochniak, Aleksander Kwiatkowski, Bartek Dorobek, Patryk Wojciechowski, Jakub Lubiński i Krzysztof Komar.Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.

26 listopada na lodowisku w Malborku rozegrano pierwszą kolejkę rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie. Jest to już ósma edycja ligi, Bombersi Malbork wygrywali sześciokrotnie tylko raz ustępując miejsca Marvin's Gdańsk. Jak będzie w tym roku dowiemy się dopiero w marcu po rozegraniu 14 kolejek. Bombers Malbork, Grizzlies Gdynia, Grom Morąg, Wiking Elbląg, Gryf Gardeja, Marvin's Gdańsk, Gryf Tczew i Media team Gdańsk to drużyny, które będą walczyły o tytuł najlepszej w rozgrywkach RLH na lodowisku w Malborku w sezonie 2017/18.

Organizatorem ligi jest UKS Bombek SP3 oraz OSiR Malbork, którego wspiera Stowarzyszenie Nasz Wielbark. W rywalizacji uczestniczy 10 wychowanków naszego klubu, którzy grają w różnych zespołach na zasadzie wypożyczenia. W pierwszym meczu Bombersi wysoko wygrali swój mecz z debiutantem w rozgrywkach Gryfem z Tczewa 18:5. Trzy bramki dla pokonanych strzelił wychowanek Michał Nawrocki dla Gryfa, po jednej Adam Lis i wychowanek Maciej Cyganowski, dla Bombersów aż siedem strzelił kolejny zawodnik UKS Bombek Radek Czerniewski, pięć Paweł Badziong, dwie Piotr Malicki i wychowanek Daniel Szajstek, jedną Marek Burda i Piotr Sadowski. W drugim meczu zagrały zespoły Grom Morąg i Wiking Elbląg. Zawodnicy z Morąga jako pierwsi strzelili bramkę, jeszcze pięć minut przed końcową syreną prowadzili różnicą jednej bramki, jednak to elblążanie wygrali swój pierwszy mecz 5:4. W trzecim meczu po bardzo ostrej grze i wielu nałożonych karach zwycięstwo odniósł zespół Media Team Gdańsk wygrywając 7:5 z Gryfem Gardeja. W ostatnim meczu w tym dniu zagrały zespoły Grizzlies Gdynia i Media Team Gdańsk. Gdynianie wygrali 7:4. Po pierwszej kolejce prowadzą gospodarze, przed Media Team, Grizzlies Gdynia, Wiking Elbląg, Grom Morąg, Marvin's Gdańsk, Gryf Gardeja i Gryf Tczew. Rozgrywki będą odbywały się nieprzerwanie od 2 listopada do 11 marca w każdą niedzielę. Zapraszamy więc na lodowisko w Malborku w godzinach od 7'30 - 13'15.

Informacja: Sławomir Nawrocki