Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

XVI Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych "Zielone światło dla bezpieczeństwa"

2017-11-27 08:17:25 (ost. akt: 2017-11-27 08:22:52)

Już po raz 16. w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku, 23 listopada 2017 roku, odbył się Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych, zorganizowany w ramach programu Agresji i Przemocy – STOP! przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku oraz Komendę Powiatową Policji w Malborku. W przeglądzie, objętym patronatem Burmistrza Miasta Malborka, wzięło udział 8 zespołów teatralnych ze szkół podstawowych powiatu malborskiego.

Celem tegorocznej edycji konkursu było między innymi uwrażliwienie uczniów na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego. Młodzi aktorzy skoncentrowali się nie tylko na zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, ale też zwracali uwagę na zagrożenia czyhające podczas lekkomyślnego korzystania z Internetu, radzili, jak przetrwać we współczesnym świecie i w jaki sposób pokonywać trudności.
Zmagania młodych aktorów oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: w kategorii klas I-III oraz klas IV-VII. Jury zwracało uwagę między innymi na kulturę słowa wykonawców, wyraz artystyczny, grę aktorską oraz interpretację przeslania wynikającego z występu. Wspaniała gra aktorska, niezwykły przekaz treści hasła konkursowego, a także piękne kostiumy i dekoracje zachwyciły nie tylko jurorów, ale również widzów, a przygotowane, w ramach konkursu spektakle, pozwoliły im przeżyć wspaniałe chwile i choć na moment przenieść się w świat pełen wrażeń, fantazji i bogactwa myśli.

W przerwach między poszczególnymi spektaklami swoje talenty muzyczne, wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku. Wśród wielu utworów znalazła się piosenka o jakże wymownym tytule „Prawa dziecka”. Po tak ogromnej dawce wiedzy na temat bezpieczeństwa otrzymanej podczas konkursu świat można zobaczyć tylko w kolorze zielonym – kolorze nadziei.

NAGRODZENI:
W kategorii klas I-III
I miejsce – zespół SILOE z SP 8
II miejsce - zespół Maska z SP 9
III miejsce - zespół Świetliki z SP 5

W kategorii klas IV –VI
I miejsce – zespół Atrapa z SP w Starym Polu
II miejsce Ignaśki z SP 2
III miejsce Zefirki z SP 6

W obu kategoriach wiekowych wręczono nagrody za najlepszą grę aktorską.
W grupie wiekowej I-III nagrody otrzymali: Anastazja Kwas ze Szkoły Podstawowej nr 8 Paweł Pośpiech ze Szkoły Podstawowej nr 3, natomiast w grupie wiekowej IV-VI najlepsze kreacje aktorskie stworzyli: Antonina Gawlik i Krzysztof Sikora ze Szkoły Podstawowej w Starym Polu.
Koordynator konkursu
Elżbieta Kazimierczyk