Wtorek, 31 stycznia 2023. Imieniny Joanny, Ksawerego, Luizy

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Malborku zaprasza po nowe kody PIN do Ibuk Libra

2017-11-22 13:18:21 (ost. akt: 2017-11-22 13:33:49)

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Malborku w trosce o edukację mieszkańców województwa pomorskiego ponownie wykupiła dostęp do platformy książek w wersji elektronicznej wydawnictwa PWN - IBUK Libra.

W związku z powyższym zapraszamy do naszej biblioteki po odbiór aktualnych kodów PIN do bazy IBUK LIBRA. Z dniem 1.10.2017 r. stare kody utraciły swoją ważność i przestały być aktywne. Czytelników korzystających z bazy IBUK LIBRA oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki pedagogicznej w Malborku po odbiór nowych kodów dostępu (kodów PIN), które będą aktywne do 1 października 2018 r.

Przypominamy także, że Czytelnicy, którzy korzystali już wcześniej z kodu, nie rejestrują się ponownie na stronie www.libra.ibuk.pl, tylko logują się i dodają nowy kod PIN. Z księgozbioru można korzystać za pomocą komputera, tabletu, notebook lub smartfona przez całą dobę.

W celu przypomnienia e-book (inaczej książka w postaci elektronicznej, publikacja elektroniczna, e-książka) stanowi ścisłe odwzorowanie wersji papierowej książki, mimo kompletnie innego jej oblicza. Chcąc skorzystać z e-booków wystarczy mieć tylko dostęp do Internetu. Zasób IBUK Libra liczy w tej chwili ponad 1592 tytułów z różnych dziedzin wiedzy, ze szczególnym uwzględnieniem nauk pedagogicznych, psychologicznych i pokrewnych, zgodnie z profilem gromadzenia zbiorów naszej placówki. Księgozbiór wirtualnej czytelni zawiera także publikacje popularnonaukowe oraz beletrystyczne, wydane przez czołowe polskie wydawnictwa książkowe. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest wyjątkowa.

Każdy czytelnik, zapisany w malborskiej bibliotece pedagogicznej otrzymuje indywidualny kod PIN, żeby móc zarejestrować się na stronie IBUK Libra. Strona www.libra.ibuk.pl dostępna jest z dowolnej przeglądarki internetowej, tak więc w celu skorzystania z usługi nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy wybrać publikację, aby zobaczyć informacje o egzemplarzu wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na " DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć osobiste konto myIBUK.

Dodatkowych informacji na temat możliwości korzystania z ibuków udzielają pracownice filii PBW w Malborku, można również poczytać o tej usłudze na stronie: www.pbw.gda.pl

Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki pedagogicznej po odbiór nowych kodów, niezbędnych do bezpłatnego korzystania z platformy. Naprawdę warto!
Siedziba malborskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej znajduje się przy Placu Słowiańskim 5 (budynek Urzędu Miejskiego). Zapraszamy.
Kontakt: tel. (55) 272 25 14, e-mail: pbwmalbork@pbw.it.pl

http://m.82-200.pl/2017/11/orig/ibuk-2019.jpg