Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

Stypendia od Energi dla uczniów ZSP4

2017-11-22 09:16:13 (ost. akt: 2017-11-22 10:36:35)

Pięciu uczniów technikum elektrycznego malborskiej „mundurówki” otrzymało stypendia ufundowane przez firmę ENERGA-OPERATOR S. A. Nagrodzeni uczniowie to: Szymon Solak, Mateusz Woźniak, Marcin Potowski, Krystian Indrzejewski i Marcin Żukowski.

Nagrody finansowe dla najlepszych uczniów przyznawane są w ramach realizowanego od 2012 r. programu „Energia do Nauki” wspierającego edukację w szkołach średnich i wyższych na kierunkach związanych z obszarem działalności spółki. W ramach tego projektu ENERGA-OPERATOR objęła patronatem 11 szkół średnich, kształcących uczniów w zawodzie technik-elektryk w całym kraju.

Co semestr przyznawanych jest ok. 50 stypendiów uczniom szkół średnich oraz ok. 8 dla studentów szkół wyższych. Kwota przyznawanych stypendiów to 300 i 400 zł miesięcznie w szkołach średnich oraz 1200 w szkołach wyższych. ENERGA-OPERATOR dofinansowała laboratoria szkół w Białogardzie, Starogardzie Gdańskim , Gdańsku, Słupsku, Kaliszu i Koszalinie. Dodatkowo spółka przyjmuje rocznie około 100 praktykantów i stażystów.

Firma finansuje stypendia najlepszych uczniów, funduje nagrody rzeczowe, organizuje rozmaite konkursy i praktyki studenckie. Udziela też wsparcia dla laboratoriów szkolnych, prowadzi wykłady i prelekcje oraz przygotowuje wycieczki terenowe.


/pp/


W każdym semestrze najlepsi uczniowie, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce, otrzymują od spółki stypendium naukowe. W październiku odbyły się spotkania ze stypendystami w Kaliszu i Słupsku, kolejne zaplanowane są w listopadzie.

Projekt edukacyjny „Energ(i)a do Nauki” stworzony został z myślą promowania zawodu energetyka wśród młodych ludzi, a przy tym ułatwienia naboru kadr z potrzebnymi w ENERGA-OPERATOR kwalifikacjami. Do współpracy zostały wytypowane szkoły techniczne i uczelnie z terenu działania spółki, które posiadają w swojej ofercie profilowane klasy kształcące m.in. przyszłych techników elektryków, techników energetyków czy techników urządzeń.

Patronat ENERGA-OPERATOR obejmuje wsparcie zarówno finansowe, jak i merytoryczne. W ramach współpracy firma oferuje praktyki i staże, wykłady eksperckie, wycieczki dydaktyczne np. na poligon szkoleniowy czy laboratorium wysokich napięć, dla najlepszych fundowane są stypendia naukowe i otwierana jest szansa na późniejsze zatrudnienie, a placówka może dodatkowo ubiegać się o dofinansowanie wyposażenia pracowni warsztatowych. Szkoła natomiast, dzięki tworzeniu perspektyw zawodowych dla swoich absolwentów, umacnia swój wizerunek na rynku edukacyjnym.