Wtorek, 23 kwietnia 2024. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Restart na start czyli zrozumienie przez zabawę

2017-11-21 08:49:23 (ost. akt: 2017-11-21 08:56:29)

Konflikt pokoleń jest rzeczą towarzyszącą ludzkości od zawsze. Każdy rodzic mówił swojemu dziecku, że jego dzieciństwo było wspaniałe i kiedyś było lepiej. Niestety często prowadzi to do braków zrozumienia między pokoleniami. Dlatego powstał Restart Młodości, grupa uczniów z ILO w Malborku, którym przyświeca idea znalezienia wspólnej płaszczyzny zrozumienia międzypokoleniowego oraz działanie w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Przecież, każdy z nas będzie kiedyś stary i każdy z nas był młody. Dialog jest kluczem do sukcesu, kość niezgody pomiędzy generacjami może - chociaż w niewielkim stopniu - zostać tylko wspomnieniem. Spojrzenie na czyjś świat z innej perspektywy może, nie tylko zapobiec waśni ale też nauczyć wartości i ideałów, które tak wysoko ceni sobie każde z nas. Celem naszego projektu jest nawiązanie rozmowy między pokoleniami. Młodsi mają przedstawić starszym swój punkt widzenia na świat, a starsi - podzielić się z młodszymi doświadczeniem, przedstawić ideały oraz pomóc im wskazać cele życiowe. Wszystko to w formie luźnego panelu dyskusyjnego i rozmowy przy różnych atrakcjach przygotowanych przez nasz zespół.
Dnia 02.12.2017 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku o godzinie 13.00 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Restart Młodości. Wydarzenie ma charakter ogólnodostępny, zapraszamy więc osoby w dojrzałym wieku oraz młodzież czyli osoby otwarte na świat i ludzi, które chciałyby miło spędzić czas, a przy okazji dowiedzieć się czegoś ciekawego. Podczas spotkania przewidziane są wspólne gry planszowe, poznawanie nowych technologii i inne zajęcia towarzyskie, którym będzie towarzyszył poczęstunek. Główną częścią programu będzie panel dyskusyjny na temat różnic i podobieństw w życiu naszych rodziców czy dziadków a dzisiejszych młodych obywateli. Celem wydarzenia jest międzypokoleniowa wymiana doświadczeń i spostrzeżeń osób w różnym wieku oraz złagodzenie tzw. konfliktu pokoleń. Tuż po głównej części programu, o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia ZUMBY (taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness). Współorganizatorami spotkania są: grupa projektowa Restartu Młodości, składająca się z młodzieży I LO w Malborku oraz Młodzieżowa Rada Miasta Malborka.


http://m.82-200.pl/2017/11/orig/20171019-141031-2017.jpg