Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Udane występy malborskich hokeistów

2017-11-20 11:18:24 (ost. akt: 2017-11-20 11:24:56)

UKS Bombek SP3 rozegrał w Gdańsku mecz ligowy przeciwko GKS w kategorii żak młodszy.

Dwukrotnie nasi mali hokeiści wychodzili na prowadzenie 1:0 i 2:1, zabrakło kilku minut aby zakończyć mecz wygraną w regulaminowym czasie gry. Tak jednak się nie stało zawodnicy GKS Stoczniowiec strzelili bramkę wyrównującą na dwie minuty przed końcem. pięciominutowa dogrywka także nie rozstrzygnęła spotkania. O wygranej miały zadecydować karne i w tym elemencie nasi zawodnicy okazali się bardziej skuteczni wygrywając strzelając trzy bramki, gdańszczanie jedną, ostatecznie wynik spotkania 3:2. Malborski zespół, w którym grają także zawodnicy UKS Wikingowie i HUKS Niedźwiadki dzięki porozumieniu między klubami zajmuje na półmetku rozgrywek 6 miejsce o pkt mniej od Legii Warszawa. Na pierwszym miejscu MKS Sokoły Toruń, na ostatnim 9 miejscu BKS Bydgoszcz.

Zespół w składzie Nadia Ratajczyk, Maja Brzezińska, Cyprian Rabażyński, Miłosz Rukat, Michał Muczeński, Michał Król, Jankowski Szymon, Bołtryk Tymoteusz, Hubert Buggerann, Aleks Wasiłszyn, Alan Wasiłszyn, Tanaś Nikodem, Jakub Wocial.

Michał Sadowski zawodnik UKS Bombek grający na wypożyczeniu w MKS Sokoły Toruń zagrał w meczach Centralnej Ligi Juniora przeciwko Unii Oświęcim, 4:2 i 3:4 po dogrywce. Michał strzelił pierwszą bramkę w rozgrywkach CLJ. Michał Nawrocki i Bartosz Grabara, zawodnicy grający na wypożyczeniu także w barwach Torunia w kategorii młodzika zagrali mecze ligowe przeciwko ŁKH, wygrywając wysoko 22:3 i 9:1, Michał strzelił 4 bramki i asystował przy czyste konto grając dwie z pośród trzech tercji w pierwszym meczu, w drugim dał się pokonać tylko raz.

Mateusz Mozołowski i Kacper Dorobek wraz z trenerem uczestniczyli w zgrupowaniu Kadry Pomorza U14 w Toruniu. Zgrupowanie ma na celu wyłonienie ścisłej kadry, która będzie rywalizowała w rozgrywkach ze Śląskiem i Małopolską. Przypomnijmy, że nasi zawodnicy na lodzie trenują zaledwie od tygodnia, drużyny przeciwne od sierpnia a rozgrywki w których uczestniczymy rozpoczęły się w drugim tygodniu września. A już w najbliższą niedzielę rozpoczną się rozgrywki Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku z udziałem 8 drużyn. Wcześniej jednak w sobotę najmłodsi zawodnicy 6/8 lat będą rywalizowali na turnieju mini hokeja na lodzie w Gdańsku, nieco starsi U14 jedzie w tym samym czasie do Warszawy aby rozegrać mecz z Legią.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.