Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Wspólna zabawa przedszkolaków i ich rodziców podczas XIV Rambitu Przedszkolnego

2017-11-20 10:34:15 (ost. akt: 2017-11-20 10:41:58)

Już po raz czternasty dzieci z malborskich przedszkoli oraz ich rodzice rywalizowali w sportowych dyscyplinach podczas corocznego Rambitu Przedszkolnego. W sobotnie (18.11) przedpołudnie w sali sportowej przy SP nr 5 było naprawdę głośno i kolorowo. Zawodom towarzyszyły ogromny doping i wielkie emocje oraz wola walki i chęć zwycięstwa.

W rywalizacji najwięcej punktów zdobyła drużyna zielonych składająca się z reprezentantów Przedszkola nr 10 i Przedszkola Tęcza, ale jak zapewniała prowadząca turniej Elżbieta Zalewska, klasyfikacja punktowa to tylko formalność, a zwycięzcami są wszyscy, dlatego wszystkie dzieci otrzymały z rąk Burmistrza Miasta Marka Charzewskiego jednakowe złote medale. Najważniejsze było sprawienie przyjemności przedszkolakom oraz możliwość wspólnego aktywnego spędzenia czasu wraz z ich rodzicami.

Impreza przeprowadzona w atmosferze radości była kolejnym pozytywnym przeżyciem najmłodszych. Zmagania sportowe zapewniły również wiele wzruszeń kibicującym im najbliższym. Jak co roku była to wspólna zabawa i święto malborskich przedszkoli. Za rok jubileuszowy XV Rambit, na który już zaprosił burmistrz Marek Charzewski, zapowiadając zaakcentowanie jubileuszu oraz podkreślił szczególne znaczenie imprezy w naszym mieście.

Organizatorem imprezy jest Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta reprezentowany przez Jolantę Leszczyńską , która zadbała o to, aby oprócz medali dzieci otrzymały słodkie upominki a przedszkola wartościowe nagrody rzeczowe .
Organizator dziękuje za współorganizację malborskim przedszkolom oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 pani Elżbiecie Sumowskiej jak również młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.