Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Mieszkańcy województwa pomorskiego wybrali 7 zwycięskich projektów, które otrzymają granty na realizację projektów społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

2017-11-16 11:45:33 (ost. akt: 2017-11-16 11:48:12)

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.

W województwie pomorskiego klienci Tesco wybrali 7 zwycięskich projektów. Dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostaną zrealizowane następujące projekty:
- „Nowy sprzęt pomiarowy” Ochotniczej Straży Pożarnej w Lęborku
- „Obłaskawić żyrafę!” Stowarzyszenia Rodzin Chorych Na Zespół Marfana
- „Spotkania szkoleniowe dla opiekunów rodzinnych” Fundacji Hospicyjnej
- „Na trampolinach rodzinnie skaczemy – piękne sylwetki i zdrowie zyskujemy” Stowarzyszenia „Endorfina”
- „Szycie jest piękne” Fundacji Lighthouse Gdańsk
- „Z ciemności jest teatr” Stowarzyszenia Przyjaciół „Siódemki”
- „Akademia Eksperymentu – eksperymenty są SUPER!” Stowarzyszenia „RAZEM”.

W regionie wyróżnienie i grant otrzymał Pomorski Oddział Okręgowy PCK w Gdańsku z projektem „Dbaj o zdrowie z PCK – Festyn na Kurkowej”.
Łącznie na terenie województwa pomorskiego oddano blisko 172 504 głosów.
Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Ponownie organizacje zaskoczyły nas ogromną znajomością lokalnych problemów i różnorodnością zgłoszonych projektów. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

Wszystko w rękach mieszkańców
To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650 000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

Kolejna edycja programu pokazała, jak wiele wspaniałych osób chce angażować się na rzecz lokalnych społeczności i ile dobrego jest jeszcze do zrobienia. Naszym zdaniem wszystkie pomysły są wyjątkowe, już nie możemy się doczekać realizacji projektów – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, partnera merytorycznego programu.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.