Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Arktyczny rejs z Moniką Witkowską

2017-11-15 13:24:59 (ost. akt: 2017-11-15 13:37:32)

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla mieszkańców naszego regionu mikołajkowy prezent - spotkanie z Moniką Witkowską, nałogową podróżniczką, z zawodu dziennikarką, autorką licznych książek, pilotką wycieczek, która kocha żeglarstwo i wspinaczkę wysokogórską. Zdobyła Koronę Ziemi, dwukrotnie opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie, odwiedziła ponad 180 krajów.

Podróżniczka odwiedziła nasze miasto dwa lata temu i poprzednie spotkanie dotyczyło jej wysokogórskiej wyprawy na Mount Everest. Wtedy obiecała, że wróci w przyszłości do malborskiej miłej publiczności i tak się stanie niebawem.
Tym razem opowie o swoich żeglarskich wyprawach – o trzymiesięcznym rejsie na zaledwie dziesięciometrowym jachcie „Anna” i przemierzaniu Oceanu Arktycznego wzdłuż wybrzeży północnej Kanady, amerykańskiej Alaski i rosyjskiej Czukotki. Dowiemy się jakie są sposoby Czukczów na obronę przed atakami niedźwiedzi polarnych, dlaczego penis morsa kosztuje kilkaset dolarów, jak smakuje słonina wieloryba, mięso foki i woła piżmowego, jak wygląda żegluga wśród dryfujących lodów i czy Eskimosi rzeczywiście całują się nosami, o aresztowaniu żeglarzy na Czukotce i holowaniu jachtu przez rosyjski okręt wojenny i postawieniu ich dwukrotnie przed rosyjskim sądem.

Miłośników żeglarstwa i wszelakich podróży zapraszamy w środę, 6 grudnia 2017, na godz. 17 do Mediateki w Szkole Łacińskiej na Starym Mieście. Po spotkaniu będzie możliwość kupienia książek Moniki Witkowskiej z osobistą dedykacją. Wstęp wolny, zapraszamy.

ekst: Danuta Czop, Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku
http://m.82-200.pl/2017/11/orig/beznazwy-1-1980.png