środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Dziennikarka z Malborka napisała książkę

2017-11-14 08:22:15 (ost. akt: 2017-11-14 08:24:07)

Do księgarń trafiła książka Agnieszki Cegielskiej pod tytułem "Naturalnie". To doskonale zaprezentowany zbiór wiedzy na temat zdrowego odżywiania, wspomagania się w walce z chorobą i sposobów na wzmacnianie odporności organizmu.

Agnieszka Cegielska to obecnie jedna z bardziej znanych twarzy stacji TVN. Zaczynała jako pogodnynka, ale z czasem zajęła się również propagowaniem zdrowego stylu życia.

- Jeden z moich nauczycieli powiedział kiedyś: Jeżeli wiedza, którą otrzymałeś, mogłaby pomóc przynajmniej jednej osobie, to podziel się nią. W książce "Naturalnie" swoją wiedzą podzieliły się niezwykłe osoby, dla których życie w bliskości z naturą i mądre z niej korzystanie jest ważne nie tylko dla zdrowia – tak sama autorka tłumaczy motywy, którymi się kierowała rozpoczynając pracę nad książką.
Ale to nie jedyne przesłanie.

- Zawsze myślałam, że nie ma na świecie niczego piękniejszego, niż natura. Mój syn uświadomił mi, że piękniejsza od natury jest miłość… Z intencją miłości i zdrowia oddaję więc w ręce czytelników książkę, która powstała z wdzięczności za to wszystko, co dobre zdarzyło się w moim życiu – mówi Agnieszka Cegielska. - Ku zdrowotności, życia radości… serdeczności MOC.

"Naturalnie" zawiera 35 rozdziałów, wśród nich takie, jak: Kurkuma, Siemię lniane, Czarna porzeczka, Aronia, Cynamon czy Goździki, do których dołączone są autorskie przepisy dziennikarki i piękne fotografie.
Czytając książkę mamy wrażenie, że rozmawiamy z najlepszym przyjacielem, który dzieli się z nami tym, co dobre, ale nie wywiera żadnej presji, nie zmusza do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych.

Co ważne, Agnieszka Cegielska wielokrotnie w książce powraca do swojego rodzinnego Malborka, ogrodu dziadków na Wielbarku, beztroskiego dzieciństwa spędzanego na łonie natury. To właśnie ukochana babcia nauczyła Agnieszkę patrzeć z miłością i szacunkiem na otaczającą przyrodę.
Książka stanowi doskonałe połączenie rzetelności dziennikarskiej, pasji, wiedzy i wrażliwości autorki.

Istotne jest również to, że część dochodu ze sprzedaży książki zostanie przeznaczona na potrzeby podopiecznych Fundacji Szkoła Otwartych Serc, której Agnieszka Cegielska jest ambasadorem.
Książka jest do nabycia w przedsprzedaży Empiku, w bardzo atrakcyjnej cenie.