Czwartek, 2 lutego 2023. Imieniny Kornela, Marii, Mirosławy

Za nami półfinał VI Katolickiego Konkursu Krasomówczego. Finał w grudniu

2017-11-07 08:32:55 (ost. akt: 2017-11-09 13:21:33)

Katolicki Konkurs Krasomówczy w Malborku organizowany jest już po raz szósty przez Parafię św. Urszuli Ledóchowskiej we współpracy z Urzędem Miasta Malborka. Za nami eliminacje szkolne i półfinał, ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi w grudniu br. w Szkole Łacińskiej.

Podczas wczorajszego (6.11) półfinału w Urzędzie Miasta Malborka Jury w składzie - ks. kan. Józef Miciński, proboszcz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej, Andrzej Panek, przewodnik w Muzeum Zamkowym oraz członek zarządu Fundacji Mater Dei, Violetta Jankowiak, radiowiec i animator kultury oraz Katarzyna Fabiańska, pracownik urzędu miasta i redakcji portalu 82-200.pl, przewodnik w Muzeum Zamkowym - poprzez przyznawanie odpowiedniej ilości punktów każdemu z wykonawców, wyłoniło 17 finalistów w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VII oraz klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne.

W przesłuchaniach każdy uczestnik zaprezentował tekst związany z tradycjami i wartościami katolickimi. Były opowieści o postaciach biblijnych, świętych, problemach dnia codziennego i dylematach jak również historie z życia wzięte.

Poziom wykonań był na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, dlatego w kategorii szkoły podstawowe klasy V-VII aż pięć osoby zajęło ex aequo czwarte miejsce i tym samym wszystkie zakwalifikowały się do kolejnego etapu, który odbędzie się 1 grudnia od 11:00 do 14:00

Ostatecznie po przeliczeniu punktacji do finału przeszli:

Szkoły podstawowe klasy I-IV

I miejsce - Iga Kratewicz, SP nr 9 w Malborku
II miejsce - Agata Jurkowska, SP w Nowym Stawie
III miejsce - Hanna Sypniewska, SP nr 9 w Malborku

Szkoły podstawowe klasy V-VII

I miejsce - Klaudia Kaczmarska, SP w Nowym Stawie
II miejsce - Julia Kędziołka, SP nr 8 w Malborku
III miejsce - Adrian Grzybek, SP nr 9 w Malborku
IV miejsce - Julia Ryńska, SP nr 8 w Malborku, Zuzanna Koziura, SP nr 9 w Malborku; Nikola Szymczak, SP nr 9 w Malborku ; Weronika Marek, SP w Nowym Stawie; Rafał Majcher, SP w Nowym Stawie

Klasy gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjalne


I miejsce - Natalia Cabaj, SP nr 2 w Malborku
II miejsce - Julia Mikołajczak, ZSP nr 1 w Malborku
III miejsce - Agata Witkowska, ZSP nr 2 w Malborku
IV miejsce - Norbert Rutkowski, ZSP nr 4 w Malborku
V miejsce - Sandra Czechowska, ZSP nr 1 w Malborku; Sandra Drzymała, ZSP nr 2 w Malborku