Poniedziałek, 15 sierpnia 2022. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Podsumowanie tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata" wśród malborskich szkół

2017-11-07 13:41:27 (ost. akt: 2017-11-07 13:53:02)

Zgodnie z ogólnopolskim kalendarzem Fundacji Nasza Ziemia w dniach 15-17 września 2017 r. na terenie naszego miasta przeprowadzona została 24 edycja akcji "Sprzątanie Świata”. Uczestniczyły w niej wszystkie malborskie szkoły.

Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Nie ma śmieci - są surowce".

Celem akcji była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.

W tym roku tradycyjnie do akcji włączyła się firma E.LECLERC , która objęła patronatem naszą wspólną akcję ekologiczną i ufundowała nagrody dla trzech wyróżnionych szkół z terenu Malborka.

W poniedziałek 6 listopada, w gabinecie burmistrza, dyrektor firmy E.Leclerc w Malborku Pani Barbara Borowska wręczyła nagrody rzeczowe za szczególne zaangażowanie następującym szkołom:
Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 2

Burmistrz Miasta Marek Charzewski podziękował firmie E.Leclerc za dotychczasową współpracę, znakomite wieloletnie relacje, a przede wszystkim za okazaną życzliwość i przyjazną atmosferę w kontaktach z malborskimi placówkami oświatowymi.

Burmistrz podkreślił, że między innymi dzięki takim akcjom wzrasta zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką ekologiczną oraz świadomość dbania o nasze wspólne środowisko wśród mieszkańców Malborka.

Wyróżnionym szkołom jak i wszystkim placówkom oświatowym uczestniczącym w tegorocznej akcji, podziękował za szczególne włączenie się w tegoroczną akcję „Sprzątanie Świata ”.

wydz. OKS