Piątek, 27 stycznia 2023. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Nieudany weekend malborskich hokeistów

2017-11-06 09:21:33 (ost. akt: 2017-11-06 09:29:36)

4 i 5 listopada na lodowisku w Elblągu w barwach UKS Wikingowie zagrała ósemka zawodników UKS Bombek SP3 Malbork. Przeciwnikiem był zespół ŁKH Łódź. Niestety obydwa mecze zakończyły się wysokimi porażkami UKS Wikingów, którzy wspólnie z Malborkiem tworzą dwa zespoły w kategorii żak starszy - U14 i żak młodszy UKS Bombek Malbork- U12.

Wspólny zespół żaka po czterech meczach zajmuje ostatnie piąte miejsce, pierwsze dwa zespoły w tej kategorii wywalczą sobie prawo gry w finale mistrzostw Polski w kategorii U14. W składzie UKS Wikingowie zagrali: Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Filip Rogaczewski, Kacper Dorobek, Bartosz Seńko, Nadia Ratajczyk, Łukasz Piór i Wiktor Osmołowski. Michał Sadowski rozegrał dwa mecze w kategorii junior w Centralnej Lidze Juniorów w barwach MKS Sokoły Toruń w Sosnowcem, obydwa mecze przegrane. Sokoły w tabeli zajmują piąte miejsce wśród ośmiu zespołów. Michał Nawrocki i Bartosz Grabara, zawodnicy grający na wypożyczeniu w Toruniu rozegrali dwa mecze w kategorii młodzik U16 przeciwko GKS Stoczniowiec Gdańsk. Obydwa mecze wygrane 13:3 i 12:2, Michał strzelił pięć bramek dla zespołu z Torunia.

Wychowanek naszego Klubu Michał Nawrocki został powołany na zgrupowanie kadry U16 w Cieszynie. Po zgrupowaniu kadrę czekają trzy mecze kontrolne z jednymi z najlepszych zespołów z Czech - AZ Hawierzów, HC Witkowice i Torax Poruba. Michał jest jednym z trzech piętnastolatków, którzy otrzymali powołanie do U16 tym bardziej liczymy na dobre występy naszego wychowanka w przyszłości. (info:http://pzhl.org.pl/u16_cieszyn_sparingi_czechy/)

Dwójka wychowanków UKS Bombek - Michał Muczeński i Miłosz Rukat została powołana na zgrupowanie kadry KPOZHL, które odbędzie się w Toruniu w najblizszy weekend. Za tydzień zagrają też w Toruniu Bombersi w kategorii U12 z ŁKH Łódź i GKS Stoczniowiec. Kolejne mecze żaka starszego za dwa tygodnie w Warszawie. W ostatni weekend listopada rozgrywki zainaugurują najstarsi hokeiści, którzy nieprzerwanie do marca co tydzień będą rywalizowali w Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku. W tym sezonie rekordowa liczba zespołów - Bombers Malbork, Grom Morąg, Gryf Gardeja, Media Team Gdańsk, Marvi's Oliva Hockey Team Gdańsk, Grizzlies Gdynia, Gryf Tczew, Wiking Elbląg. Najmłodsi zawodnicy z Malborka, 6-8 lat 18 listopada będą uczestniczyli w turnieju mini hokeja w Gdyni. 9 grudnia zagrają też na ogólnopolskim turnieju w Gdańsku, którego organizatorem jest Mariusz Czerkawski.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'Donalds, Harasimowicz.

Informacja: Sławomir Nawrocki