Piątek, 19 sierpnia 2022. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

„Malborska Jedynka” świętuje Dni Patrona

2017-11-03 15:06:32 (ost. akt: 2017-11-03 15:08:11)

Miesiąc październik, to dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku, czas obchodów Dni Patrona szkoły Jana III Sobieskiego, które w tym roku szkolnym trwały od 23 do 27 października.

W tych dniach odbyły się: maraton filmowy "Różne oblicza króla Jana", zajęcia edukacyjne dla klas VII oraz gry i zabawy edukacyjne dla klas I i IV na temat patrona szkoły oraz Wielki Turniej Królewski.

Wielki Turniej Królewski przebiegał w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie klas pierwszych i czwartych uczestniczyli w zajęciach połączonych z czytaniem legend o Janie III Sobieskim. Ich zadaniem było również ozdobienie korony królewskiej oraz portretów królewskich. Najpiękniejsze prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. Uczniowie klas I otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę. Uczeń klasy IV a Bartosz Płaza otrzymał nagrodę indywidualną za najpiękniej ozdobioną koronę. Uczniowie klas starszych realizowali trzy zadania. Pierwszym zadaniem, przed którym stanęli uczniowie malborskiej „jedynki”, był udział w wielkim quizie o patronie. Drugie zadanie plastyczne, polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu korony królewskiej. Kolejne zadanie to udział w konkursie na piękne czytanie fragmentów listów króla Jana do Marysieńki.

Uczniowie wszystkich klas aktywnie uczestniczyli w obchodach Dni Patrona oraz wykonywaniu kolejnych  zadań turnieju, poszerzając w ten sposób swą wiedzę na temat historii szkoły i postaci patrona Jana III Sobieskiego, a także doskonaląc wiele swych umiejętności.

Podsumowanie Dni Patrona oraz ogłoszenie wyników Wielkiego Turnieju Królewskiego nastąpiło 30 X br. na apelu szkolnym. Zwycięzcami turnieju i zdobywcami głównej nagrody zostały klasa II c i III e. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć prace plastyczne ukazujące projekty korony królewskiej oraz zapoznać się z prezentacjami multimedialnymi na temat: historii szkoły, postacią Jana III Sobieskiego oraz zainteresowań czytelniczych króla.

E. Jastrzębska i W. Skibicka
nauczycielki SP nr 1