Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Zawodnicy malborskiego Klubu Kyokushin Karate na mistrzostwach w Lublinie

2017-10-27 09:44:01 (ost. akt: 2017-10-27 09:53:05)

W Centrum Sportu Akademos w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Juniorów Młodszych Kyokushin. W imprezie wystartowało 246 zawodników z 58 klubów karate kyokushin. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali : juniorzy młodsi Damian Stawicki w kumite – 65 kg i Michał Wójtowicz w kumite + 65 kg. Wśród seniorek wystartowała w kategorii kata Marta Owedyk, która niestety nie awansowała do ósemki finałowej i odpadła w eliminacjach.

Również Damian Stawicki w pierwszej walce nie poradził sobie z Szymonem Słotwińskim z Zielonej Góry . Pomimo, że Damian był zawodnikiem aktywniejszym za zastosowanie techniki niedozwolonej otrzymał punkt karny genten. Najlepiej spisał się Maciej Wójtowicz będący aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy i Pucharu Europy. Maciej w eliminacjach wygrał zdecydowanie przed czasem z Robertem Profaska z Orzesza a w ćwierćfinale nie dał szans Damianowi Górka z Limanowej. Dobra passa niestety skończyła się w półfinale . Maciej nie sprostał Jakubowi Kraśniakowi z Ciechanowa. Dał się trafić techniką nożną w kask i przegrał przez wazari. Kolejny raz zajął więc trzecią lokatę.

Funkcję trenera pełnił Wojciech Kunicki a zawody sędziował Maciej Kaczyński. Kolegów z drużyny dopingował junior Hubert Philipp. Zarząd MKKK serdecznie dziękuje senpai Mariuszowi Philipp za pomoc w organizacji wyjazdu na zawody.

Informacja: Wojciech Kunicki
Fot: Facebook Klubu Kyokushin Karate