Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Gwiazda piłki ręcznej z wizytą w Malborku

2017-10-26 15:07:22 (ost. akt: 2017-11-02 08:52:45)

W poniedziałek 23 października Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski gościł w swoim gabinecie Artura Siódmiaka – byłego piłkarza ręcznego, wielokrotnego reprezentanta naszego kraju, olimpijczyka, vice Mistrza Świata.

Obecnie Artur Siódmiak jest fundatorem Fundacji Akademii Sportu i twórcą Akademii Małych Mistrzów. Akademia jest narodowym projektem szkoleniowym, uruchomionym w 2012 roku we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Inicjatywa z sukcesem promuje piłkę ręczną i aktywny styl życia wśród uczniów szkół podstawowych. Na terenie Polski działa już 18 aktywnych ośrodków .

Akademie Małych Mistrzów organizują również regularne spotkania z Arturem Siódmiakiem i Gwiazdami Sportu, które stanowią dodatkową atrakcję i budują zaangażowanie trenujących.

Tematem spotkania w Malborku było upowszechnianie i wspieranie rozwoju piłki ręcznej wśród najmłodszych mieszkańców Malborka. Przeprowadzono rozmowy dotyczące utworzenia ośrodka w Malborku. Burmistrz Marek Charzewski wyraził wstępne zainteresowanie oraz chęć przystąpienia do wspólnego programu szkolenia w zakresie piłki ręcznej na bazie istniejącej grupy klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku. W spotkaniu uczestniczyli bezpośrednio zainteresowani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pani Krystyna Prokopowicz oraz Prezes Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Pomezania Malbork Waldemar Jastrzębski.

informacja: OKS