Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Urodziny Książkowego Misia w Przedszkolu nr 5

2017-10-25 09:21:59 (ost. akt: 2017-10-25 09:25:05)

Tradycyjnie w Przedszkolu nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza, w połowie października obchodzimy Tydzien Książkowego Misia.

Celem projektu jest kształtowanie zainteresowania literaturą, poprzez słuchanie bajek z misiami w roli głównej, a tych w literaturze dziecięcej nie brakuje. Były więc bajki o: Puchatku, Uszatku , Paddingtonie. Ponadto dzieci, tworzyły prace plastyczne o tematyce misiowej a w ostatnim dniu tygodnia przygotowywały tort dla solenizanta

W piątek odbyły się Urodziny Misia. Wszystkie dzieci wraz z misiami, spotkały się w sali starszaków. Każda grupa zaśpiewała piosenkę lub wyrecytowała wiersz o misiu. Następnie wybrano największego i najmniejszego misia, który przybył w piątek do przedszkola ze swoim właścicielem. Na koniec wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Bajka miesiąca” - a październiku jest to jak zawsze dowolna bajka o misiach. Z wszystkich prac wybrano pięć, które nagrodzono książkami. Doceniliśmy jednak każdego uczestnika więc pozostali otrzymali również upominki. Po spotkaniu u „Jeżyków”dzieci rozeszły się do swoich sal by tam kontynuować urodziny i zjeść przygotowany z kolegami z grupy tort.

Urodziny Książkowego Misia to super zabawa, którą na pewno będziemy kontynuować w następnych latach.

Tekst: B.Okrucińska
zdjęcia: A. Pomianowska