Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Zbliża się pierwsze wydarzenie w Alternatywie - listopad rozpocznie się koncertowo

2017-10-23 10:19:33 (ost. akt: 2017-10-23 10:27:08)

Internal Quiet i HellHaven to zespoły, które zaprezentują się 4 listopada (sobota) w malborskiej Alternatywie. Nowym gospodarzem miejsca i znajdującej się tam muzycznej sceny jest Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw.

- Tym razem nie będzie falstartu, samodzielnie przygotowujemy całe wydarzenie, dzięki czemu w całości nad nim panujemy – zapewniają przedstawiciele Fabryki Inicjatyw.

Warto dodać, że sama Alternatywa przez ostatnie tygodnie przeszła dość solidny lifting. Nie oznacza to jednak całkowitego odcięcia się od historii, z którą to miejsce jest kojarzone, czyli dobrego rocka, którym z alternatywnej sceny karmią swoich fanów znane zespoły.

Na pierwszy ogień pójdą HellHaven i Internal Quiet. Ich koncert odbędzie się 4 listopada (sobota). Początek o godz. 19. Bilety są już dostępne na kupbilecik.pl. W przedsprzedaży kosztują 20 zł; w dniu koncertu będą ciut droższe, bo za 25 zł.


A będzie czego posłuchać. Muzyka grupy HellHaven jest szeroko pojętą wariacją na temat melodyjnego rocka progresywnego, post rocka oraz metalu z nutą wpływów Dalekiego i Bliskiego Wschodu.

- Niestandardowe pejzaże muzyczne łączą się zgrabnie z melodyjnością i przystępnością, co stanowi dość niespotykane połączenie muzyki nieprostej, wymagającej i rozbudowanej, z przyswajalną, delikatną i miłą dla ucha melodyką. To miks dźwięków, które z jednej strony frapują, a z drugiej pozostają w głowach słuchaczy na długie miesiące – zachęcają muzycy HellHaven.

Zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej w 2010 r., debiutując albumem „Art for Art’s Sake” na antenie takich rozgłośni, jak Radio Kraków, Radio Gdańsk, Radio Szczecin oraz Programu 3 Polskiego Radia, czyli Trójki. W roku 2012, po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Legacy-Records, została wydana druga płyta pt. „Beyond The Frontier”, która zyskała pozytywne uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także angielskim, kanadyjskim i francuskim, będąc wysoko oceniana przez tamtejszych recenzentów. Po sukcesie z roku 2012, w 2013 przyszedł czas na rejestrację występu koncertowego oraz wydanie płyty DVD pt. „Beyond The Frontier Live”, nad którą patronat objęło Radio Kraków. W marcu 2017 r., po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Pronet Records, zespół wydał płytę "Anywhere Out Of The World", która obecnie promowana jest na koncertach.

HellHaven tworzą: Sebastian Najder – wokal, Jakub Węgrzyn - gitara, syntezatory, Hubert Kalinowski – gitara, Marcin Jaśkowiec – bas i Paweł Czartoryski – perkusja.

Drugi gość Alternatywy, Internal Quiet, został założony w Aleksandrowie Łódzkim z inicjatywy kompozytora i gitarzysty Sławomira Papisa oraz basisty Andrzeja Kostrzewy. Rozpoczął swoją działalność w maju 2011 r., początkowo jako studyjny projekt o heavy metalowym zabarwieniu z naciskiem na oryginalność muzyczną i tworzenie tekstów o charakterze konceptualnym.

- Nazwa „Internal Quiet” przyszła mi na myśl wiele lat temu, a zaczerpnąłem ją ze specyficznego stanu poczucia braku świadomości co do obrania właściwego kierunku działań w życiu codziennym i zawodowym, nadania ludzkim poczynaniom właściwego charakteru – tłumaczy Sławomir Papis, lider zespołu. - To bardzo dziwny i częstokroć nie do końca pozytywny stan umysłu, z którego wyjście może być czasami bardzo trudne…. Aby odzyskać pełnię świadomości i pozytywny stosunek do rzeczywistości, a w konsekwencji znaleźć się dalej w pożądanym punkcie konieczne jest często zresetowanie umysłu, pozostanie przez jakiś czas na uboczu, bycie jakby zawieszonym w próżni... Mocną stroną każdego człowieka, w tym również artysty, powinien być ten ‘wewnętrzny spokój’ niezbędny do w pełni świadomego tworzenia, rozumiany jako idealny stan ciszy umysłu, nie spowity troską, obawami, stresem czy też silnymi doznaniami emocjonalnymi.

Zespół prezentuje intrygującą muzykę z pogranicza hard rocka, klasycznego metalu oraz melodic rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem.
Debiutancki krążek zespołu „When The Rain Comes Down” to dźwiękowy efekt kilkuletniej pracy Internal Quiet. Album ukazał się oficjalnie 20 sierpnia 2016 r., a jego premiera zbiegła się w czasie z pierwszą, obejmującą swym zasięgiem czterdzieści dat trasą koncertową Internal Quiet po kraju w roli gościa specjalnego grupy Turbo pod szyldem ‘Back To The Past Tour’.

Rok 2017 to promocja płyty, niezliczona ilość wywiadów oraz wizyt w rozgłośniach radiowych, dzięki czemu wydawnictwo "When The Rain Comes Down" doczekało się w kilku z nich zaszczytnego miana Płyty Tygodnia oraz Płyty Miesiąca.

Grupa wystąpi w składzie: Sławomir Papis – gitara prowadząca, Dominik Kalisz – gitara rytmiczna, Mateusz Stołowski – gitara basowa, Paweł Lachowicz– perkusja i Maciej Rocker Wróblewski – śpiew.

http://m.82-200.pl/2017/10/orig/koncert-4-listopada-2017-1848.jpg