Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Pasowanie na Przedszkolaka w "ósemce"

2017-10-20 08:03:14 (ost. akt: 2017-10-20 08:08:28)

Dzień 19 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3-4 letnich z Przedszkola Nr 8 i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brali udział rodzice 3-4 letnich "Wróbelków,"Sikorek a"” oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki i wierszyk. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Justyna Grzywińska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał medal pasowania, oraz mały upominek.Nie zabrakło też Marianka -maskotki Malborka ,który też powitał naszych nowych, dzielnych przedszkolaków w społeczności przedszkola.Na koniec uroczystości odbył sie słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców.

Wszystkim podobała się zabawa, chociaż w niejednym oku mam pojawiły się łzy wzruszenia.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez prawie 2 miesiące uczęszczania do przedszkola umiejętności dzieci.

Tekst -Jolanta Polar-Możdżonek
zdjęcia-Angelika Ganczewska