Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Czary mary dla Sylwii - koncerty RYBA And The Witches oraz Qlhead

2017-10-19 13:56:59 (ost. akt: 2017-10-19 15:09:27)

24 listopada o godzinie 19:00 w Klubie Dołek odbędzie się koncert zespołu RYBA AND THE WITCHES oraz QLHEAD. Impreza odbędzie się pod hasłem "Czary mary dla Sylwii".

Koncert odbędzie się w ramach wsparcia dla Pani Sylwii Okoniewskiej w walce z chorobą. Pani Sylwia jest mieszkanką Malborka, mamą trzech synów. Cierpi na nowotwór piersi, a leczenie chemioterapią powoduje brak odporności i kosztowne leczenie.


Ryba and The Witches, rockowi wiedźmiarze z Wielkopolski, po trzech latach od ciepło przyjętego debiutu, powracają z nowym albumem. Płyta „Spell” miała premierę 21.04.2017 roku, a pierwszy singiel to „Ginny”
Album zawiera dwanaście rockowych kompozycji, których niecodzienna, nowoczesna mieszanka mocnych gitar, wyważonej perkusji i wysmakowanej elektroniki, nawiązuje klimatem do chłodnej fali rocka lat 90-tych. Efektowne aranżacje muzyczne i magiczną energię tej płyty dopełnia bardzo charakterystyczny i zmysłowy wokal. To album pełen miłosnej emocji, energii i rockowej nostalgii.

Jeden z wyjątkowych fanów zespołu wziął udział w wiedźmiarskich czarach… i tak właśnie Tomek Organek wystąpił w dwóch kompozycjach: „Chains” i „Spell It”. Jest jeszcze czarodziejski wokal młodziutkiej Mai Bo, w utworze „Saturday”.
Płyta „Spell” ukazala się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
Zagrali na Spring Break Festival, Malta Festival, Jarocin Festiwal, Nowe Męskie Granie . Wystąpili także na koncercie Męskie Granie we Wrocławiu. Otwierali koncert legendy muzyki progresywnej - Fisha w poznańskim Eskulapie.
W radiowej trójce zagrali koncert w ramach OFFSESJII Piotra Stelmacha. Można było zobaczyć ich w kilku programach telewizyjnych m.in u Kuby Wojewódzkiego (https://www.youtube.com/watch?v=JIZIPZoQdPA)
Mają też na koncie doskonale przyjęte koncerty w Kolonii i Berlinie, oraz entuzjastycznie przyjęty koncert połączony z wernisażem malarstwa Bartosza Muszyńskiego w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu. Niektóre z prac zostaną pokazane na mini wystawie Galerii Cargo w Kontener Art w terminie koncertu.
Ryba and The Witches to:
Bartosz Muszyński: wokal, syntezatory, gitara, bas
Piotr Rybicki: perkusja
Jakub Frydrych: gitara
Do koncertowego składu zespół zaprosił QLHEADa, muzyka z nurtu muzyki elektronicznej i producenta muzycznego .
QLHEAD wzbogaca brzmienie zespołu, improwizując live na samplerach i syntezatorach.

http://rybaandthewitches.com/
https://www.facebook.com/rybandw
https://www.youtube.com/channel/UCJN3dTGIOH74D2ToyM6mDYg

Po koncercie w doskonały klimat wprowadzi wszystkich QLHEAD.
Muzyk, producent i wydawca. Założyciel labelu 3LOOP Records. Koncerty / live-act'y QLHEAD'a są równie nieprzewidywalne jak on sam. Uczestniczył w wielu prestiżowych festiwalach min. Audioriver, madeinpoznań, Nowe Nurty, Spring Break, Robofest, Poznań Poetów, Festiwal Przyjaciół Meskaliny, Festiwal 3LOOP. Skomponował także muzykę (soundtrack) do filmu "Wściekłość", który otrzymał na Europejskim Festiwalu Filmów Niezależnych ÉCU w Paryżu nagrodę dla najlepszego europejskiego niezależnego filmu dramatycznego.

Na scenie i w twórczości m.in. z Michałem Kowalonkiem (Myslovitz, Snowman), Gabrielem Fleszarem (QLHEAD/FLESZAR), Red Storm, Magdaleną Pasierską (Me Myself and I, MAPA), UFly (elektronika na płycie "LOVE SMUGGLERS"), The Lollipops, Wojtkiem Luchowskim (wspólna płyta LIVE @ Meskalina), Gosią SIARĄ Witkowską, Agatą Pawłowicz (ex-Desdemona, This Cold), Ryba And The Witches