Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Interesująca oferta zajęć edukacyjnych w bibliotece pedagogicznej

2017-10-19 13:43:40 (ost. akt: 2017-10-19 13:51:10)

Filia w Malborku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku zaprasza do skorzystania z nowej oferty na rok szkolny 2017/2018.

Już od wielu lat biblioteka, poprzez zajęcia z uczniami, promuje i rozwija czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Przygotowuje młodych ludzi do świadomego i aktywnego udziału w życiu kulturalnym. Zadaniem biblioteki pedagogicznej, jako instytucji wspierającej pracę szkół i placówek oświatowych, jest włączanie się w działania związane z wychowaniem uczniów i kształtowaniem u nich pozytywnych nawyków czytelniczych, a także rozbudzanie ciekawości świata i ludzi poprzez proponowanie wartościowej literatury.
Oferta malborskiej biblioteki pedagogicznej adresowana jest do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych - uczniów klas 0 – III szkoły podstawowej, proponuje następujące tematy zajęć:⦁ POMORSKIE BAJKOWE SPOTKANIA
⦁ ŚLADAMI LEGEND WIŚLANYCH
⦁ KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM
⦁ ZANIM NADEJDZIE BOŻE NARODZENIE
⦁ TRADYCJE I ZWYCZAJE WIELKANOCNE
⦁ BAJKOWE SPOTKANIA Z PIRATAMI

Dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej:
⦁ ODKRYJ Z NAMI HISTORIĘ PISMA I KOMUNIKACJI
⦁ ODKRYJ Z NAMI HISTORIĘ KSIĄŻKI
⦁ ŻUŁAWY – STĄD POCHODZĘ, TU MIESZKAM
⦁ MINI PRZEWODNIK PO PRAWIE AUTORSKIM. BĄDŹ LEGALNIE KULTURALNY!
⦁ W SZKOLE NASZYCH DZIADKÓW I PRADZIADKÓW
⦁ POZNAJEMY TAJEMNICE KASZUB

Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:
⦁ DLACZEGO (NIE)WARTO KORZYSTAĆ Z BIBLIOTEK CYFROWYCH? (IBUK Libra, biblioteki cyfrowe, Academica)
⦁ STOLICA POMORZA WCZORAJ I DZIŚ
⦁ BĄDŹ LEGALNIE KULTURALNY! MINI PRZEWODNIK PO PRAWIE AUTORSKIM
⦁ POZNAJEMY TAJEMNICE KASZUB
Zgłaszać klasy na zajęcia należy najpóźniej na siedem dni przed planowanym terminem. Realizacja zajęć edukacyjnych uwarunkowana jest od możliwości organizacyjnych Biblioteki.  Wszystkim uczestnikom prowadzący zajęcia zapewniają naukę poprzez dobrą zabawę podczas spotkań, których celem jest między innymi rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 

Wszystkie zajęcia, imprezy i spotkania  organizowane przez bibliotekę pedagogiczną są bezpłatne. Pracownicy Filli w Malborku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku zapraszają do korzystania z oferty w swojej siedzibie, która mieści się w Malborku na Placu Słowiańskim 5 (w budynku Urzędu Miejskiego).

Kontakt do biblioteki: tel. 55 272 25 14, e-mail: pbwmalbork@pbw.it.pl