Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Dzień Edukacji Narodowej w SP 9

2017-10-17 08:13:31 (ost. akt: 2017-10-17 08:21:48)

W piątek 13 października w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się uroczyste i wesołe obchody Dnia Edukacji Narodowej, popularnie zwane Dniem Nauczyciela.

Tego dnia szkołą, a właściwie sceną - zawładnęli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy prowadzili akademię.

Na początku odbyły się jeszcze osobne spotkania w poszczególnych klasach i grupach wiekowych w klasach najmłodszych, w czasie których uczniowie wyrazili swą wdzięczność swoim nauczycielom składając im życzenia.

Następnie uczniowie ze szkolnego samorządu zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny na który złożyły się między innymi występy nauczycieli, którzy w zabawny sposób przedstawili utwór J.Tuwima pt. ,,Lokomotywa’’ oraz ,,O Grzesiu kłamczuszku’’. Później odbył się specjalny koncert piosenek uświetniających nauczycielskie święto, wykonywanych przez oba szkolne zespoły muzyczne – Piccolo i Canto oraz najmłodszych uczniów z klas 0 – III. Warto nadmienić, że wszyscy uczniowie na scenie spisali się doskonale, wprawiając wszystkich zebranych w wyborny radosny nastrój.

W przerwie pomiędzy występami przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły wszystkim nauczycielom życzenia i obdarowały grono pedagogiczne kwiatkami. W tym wyjątkowym dniu serdeczne słowa podziękowań za trud i zaangażowanie nauczycielom, dyrekcji i pracownikom ,,dziewiątki’’ złożyły przedstawicielki Rady Rodziców. Tego dnia były kwiaty, podziękowania, przepiękne, ręcznie wykonane laurki dla społeczności pedagogicznej.

Wypada nadmienić, że Dzień Edukacji narodowej ustanowiony został w 1972 roku – data 14 października upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku w I Rzeczypospolitej.

Tekst i zdj. Adam Liszewski