Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Od 15 października zmiana rozkładu jazdy pociągów POLREGIO na Pomorzu

2017-10-12 08:01:08 (ost. akt: 2017-10-12 08:04:12)

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, informują, że od 15 października do 9 grudnia 2017 roku na terenie województwa pomorskiego będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów. W związku z prowadzeniem prac torowych na linii 405 Ustka – Piła Główna, kontynuowana będzie autobusowa komunikacja zastępcza (na odcinku Słupsk – Miastko). Kontynuowane są również prace modernizacyjne zarządcy infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe) na linii kolejowej 207 Malbork – Grudziądz – Toruń, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów od 15 października do 24 października 2017 roku na odcinku Ryjewo - Grudziądz. Autobusy będą kursowały zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.

Rozkład jazdy autobusów zastępczych dla odcinka Słupsk – Miastko oraz Ryjewo – Grudziądz został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie będą dojeżdżały bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie będą korzystali z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach wskazanych w rozkładzie jazdy. Takie rozwiązanie pozwoli też skrócić czas przejazdu autobusów. Od 15 października do 24 października 2017 roku w związku z zamknięciem torowym odcinka Kwidzyn – Ryjewo zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Ryjewo – Grudziądz.

Na pozostałych trasach pociągi regionalne będą kursowały w pełnych relacjach w układzie zbliżonym do zamówionego przez przewoźnika.

Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy pociągów przed planowaną podróżą. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl
Pasażerowie, którzy są zarejestrowani w Komunikatorze iSMS, otrzymają na swoje urządzenia mobilne nowe rozkłady jazdy pociągów na interesujących ich trasach.

Rozkład GDYNIA - MALBORK - ELBLĄG
Rozkład MALBORK - GRUDZIĄDZ