Niedziela, 4 grudnia 2022. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Festyn rodzinny „Witaminki dla rodzinki” w Przedszkolu nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza

2017-10-04 09:34:35 (ost. akt: 2017-10-04 09:43:45)

Tradycją Przedszkola nr 5 jest organizowanie we wrześniu tematycznego Festynu Rodzinnego. W tym roku festyn odbył się pod hasłem „Witaminki dla rodzinki”.

Celem wrześniowego festynu jest przede wszystkim integracja społeczności przedszkolnej, a poprzez temat przewodni chcemy dzieci i rodziców wprowadzić w tematykę, którą będziemy realizować w danym roku szkolnym ze szczególnym naciskiem. Tym razem chcemy tworzyć warunki do kształtowania i rozwijania zachowań prozdrowotnych poprzez propagowanie zdrowego stylu życia, dbałości o zdrowe żywienie i aktywność fizyczną.

Mimo nie najlepszej aury w tym roku, na nasz festyn udało się nam zamówić słoneczną pogodę i to stanowiło już dobry początek. Potem było jeszcze lepiej. Były występy dzieci z każdej grupy wiekowej, zabawy integracyjne, konkursy rodzinne. Rozstrzygnięto rodzinny konkurs na plakat „Witaminki dla rodzinki”, na który wpłynęły aż 32 wspaniałe prace. Na festynie wszyscy mogli skosztować przetworów zrobionych przez rodziców naszych przedszkolaków oraz ciast owocowych i ciasteczek własnego wypieku. Rodzice jak zwykle nie zawiedli, ponieważ przetworów i ciast było mnóstwo, a wszystko było przepyszne! Każdy miał też możliwość posmakowania zupy dyniowej przygotowanej przez nasze panie kucharki.

Festyn „Witaminki dla rodzinki” to dobry początek na ciekawy rok szkolny w naszej placówce.


Tekst. B. Okrucińska Zdjęcia: tata Krzysia