Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

W październiku rozkołysze nas Nova Energia

2017-10-02 14:35:28 (ost. akt: 2017-10-05 09:47:13)

12 października (czwartek) o godz. 18 w przyzamkowym Karwanie wystąpi fantastyczne trio, które zaprezentuje niezwykłe zderzenie jazzu folku i etno oraz rockowego groove’u. Na scenie zaprezentują się: Anna Broda i Maciej Pruchniewicz, którym towarzyszyć będzie Rafał Gęborek.

Na koncert zapraszają Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku.

Nova Energia to duet założony przez Macieja Pruchniewicza i Annę Brodę. Ich muzyka to głos, cymbały, loopery, dzwonki pentatoniczne, gitara akustyczna i elektryczna. Ze sceny popłynie wielogłos, który buduje pulsującą przestrzeń i dźwięki gitary, która nakręca rytm i słowo. Będą szeptane zaklęcia miłosne, erotyki, piosenki toastowe, a także m.in. wiersze Federico García Lorki. To będzie niespotykany ogród muzycznych wrażeń, pełen feelingu i efektownej barwy, który na pewno napełni widzów dobrym brzmieniem.

Tym razem duetowi Nova Energia, czyli Annie Brodzie i Maciejowi Pruchniewiczowi, towarzyszyć będzie trębacz Rafał Gęborek.

Koncert odbędzie się przyzamkowym Karwanie 12 października (czwartek) o godz. 18. Warto wybrać się na ten niezwykły wieczór, kupując wcześniej bilet w kasie Muzeum Zamkowego.
Cena jednego biletu wynosi 15 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz emeryci z ważną legitymacją płacą 10 zł. Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.
http://m.82-200.pl/2017/10/orig/plakat-zamkam-10-1750.png
O muzykach
Ania Broda to wokalistka obdarzona niezwykłym, wyrazistym głosem, posługuje się techniką tzw. śpiewu białego. Jest mistrzynią gry na cymbałach wileńskich, uderzanym instrumencie strunowym, który przywędrował do nas z Azji. Broda to także autorka tekstów i aranżerka. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń i wrażeń. Świetnie bawi się głębokim brzmieniem swojego głosu, siłą słowa, magią nieoczywistej melodii. Na polskim rynku muzycznym jest jedyna, oryginalna i niepowtarzalna.
Dyskografia: „A ja nie chcę spać”, „Najlepsze życzenie”, „6 H”, „Hymny warmińskie i mazurki z Mazur”

Maciek Pruchniewicz to gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach, współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Małgorzatą Ostrowską, Dariuszem Makarukiem, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomą Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona.
Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.
Dyskografia: „Hot Water”, „Wolne od świąt”, „Illusion”

Rafał Gęborek Rafcox to świętokrzyski muzyk, trębacz, performer, kompozytor, producent muzyczny. Magister sztuki, absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, absolwent zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. 
W swojej twórczości, łączącej elektronikę z jazzem, wykorzystuje instrumenty elektroniczne, które pozwoliły mu wypracować charakterystyczne dla niego brzmienie. Na swojej drodze spotykał muzyków ze sceny jazzowej i awangardowej takich jak: Stanisław Soyka, Włodzimierz Kiniorski, Andrzej Przybielski, Ziut Gralak, Radek Nowakowski, Przemek Greger. Współpracował z zespołami" Greger Garage, Raf Commercial Agents, Atlas Motyli, MGM Trio, Letko, Juniors Band Starachowice, Natural Beat Band, Orkiestra Nad Kamienną, ZZAJ, Soyka sextet +, Automatik, One, Medium, Orkiestra Świętokrzyska Gospodarstwo Artystyczne, Kinior Sky Orkiestra, ADHDub, MENoMiNi, No Name. W 2015 r. po wielu doświadczeniach w projektach o bardzo różnorodnej stylistyce wydał pierwszy autorski album pt. "Sound Designer".

O projekcie
Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. Projekt jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.
W 2017 r. Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku.
Bilety na Zamkowe Kameralia można kupić na www.bilety.zamek.malbork.pl