Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Rozegrano Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej "Dla Jadzi"

2017-10-02 12:19:03 (ost. akt: 2017-10-02 13:13:31)

W niedzielę 1 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku rozegrano Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej „Dla Jadzi”.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Nasz Wielbark, współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 5 w Malborku, Fundacja Szkoła Otwartych Serc, II Liceum Ogólnokształcące w Malborku W turnieju wzięło udział 19 zespołów. Rozgrywki prowadzone były w dwóch kategoriach „FUN” (2 grupy A i B) oraz „OPEN” (4 grupy A, B, C, D). W grupach grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do punktów 25. Po zakończeniu rozgrywek w fazie grupowej rozgrywano mecze o poszczególne miejsca.

Kategoria „FUN”

GRUPA A
1. I LO Malbork
2. Czwartek Malbork
3. Fundacja Przystań MOW Malbork

GRUPA B
1. SP 9 Malbork
2. Menelaos Malbork
3. I LO Malbork Nauczyciele i Absolwenci
4. Drużyna „A” Malbork
Klasyfikacja końcowa kategorii „FUN”
1. SP 9 Malbork
2. Czwartek Malbork
3. Menelaos Malbork
4. I LO Malbork
5. Fundacja Przystań MOW Malbork
6. I LO Malbork Nauczyciele i Absolwenci
7. Drużyna „A” Malbork

Kategoria „OPEN”

GRUPA A
1. 22 Baza Lotnictwa Taktycznego Malbork
2. MPS Malbork
3. Absolwenci I LO Malbork
GRUPA B
1. Piaski Dziewczęta Malbork
2. II LO Malbork
3. Humbaki Malbork
GRUPA C
1. Piaski Mężczyźni Malbork
2. UKS Orzeł Malbork
3. Golden Malbork
GRUPA D
1. Na zdrowie Gdańsk
2. Żuczki Malbork
3. Smakosze Tczew

Klasyfikacja końcowa kategorii „OPEN”
1. MPS Malbork
2. Golden Malbork
3. II LO Malbork
4. Na zdrowie Gdańsk
5. Piaski Dziewczęta Malbork
6. Piaski Mężczyźni Malbork
7. Smakosze Tczew
8. Absolwenci I LO Malbork
9. 22 Baza Lotnictwa Taktycznego Malbork
10. UKS Orzeł Malbork
11. Żuczki Malbork
12. Humbaki Malbork

Po zakończeniu rozgrywek wręczono puchary, upominki oraz tort dla zwycięzców turnieju. Nagrody wręczali: Prezes Stowarzyszenia Nasz Wielbark Pani Alicja Chlebowicz, Dyrektor SP 3 w Malborku Pani Beata Kacprowicz, Dyrektor II LO w Malborku Zbigniew Kowalski, Queen of Poland 2017 Paulina Czartowska oraz Kibic Karolina Kowalska.
W trakcie turnieju trwała zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację dla ciężko chorej Mieszkanki Malborka. Ze wstępnych danych zebrano kwotę ok. 10000zł. Składają się na to pieniądze pochodzące z opłaty wpisowego od uczestników turnieju, sprzedaży ciast, napojów itp., licytacji tortu i piłki z podpisami zawodników reprezentacji Polski w piłce siatkowej oraz zbiórki do puszki. W podanej kwocie nie uwzględniono funduszy, które wpłacane były bezpośrednio na konto stowarzyszenia. Dokładna suma zostanie podana po zweryfikowaniu wszystkich wpłat.

Organizatorzy dziękują wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy wspomogli akcję i wzięli w niej czynny udział. Z danych organizatora czynny udział wzięło ok. 160 zawodnicy + osoby, które dopingowały zmagania ok. 200 osób. Szczególne słowa uznania kierujemy do osób bezpośredni zaangażowanych w pomoc przy organizacji turnieju:
Członkowie Stowarzyszenia Nasz Wielbark i Fundacji Szkoła Otwartych Serc, Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 3 i 5 w Malborku, Pracownicy i uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej, grupa wolontariuszy z II LO w Malborku Sędziowie – Pan Zenon Kowiel i Zbigniew Guzow, opieka medyczna – Pan Piotr Konopka i Kamil Kakowski, Pracownicy administracji i obsługi hali sportowej, osoby piekące ciasta, torty i inne smakołyki.