Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Rolkarze z Malborka zmierzyli się z drużyną Legii Warszawa

2017-10-02 08:59:51 (ost. akt: 2017-10-02 09:17:30)

W miniony weekend zawodnicy UKS BOMBEK SP3 rozegrali trzy mecze ligowe z Legią Warszawa w kategorii żak młodszy U-12.

W pierwszym meczu nasza drużyna, w której grają także zawodnicy na wypożyczeniu reprezentujący w tym sezonie Malbork z Klubu UKS Wikingowie Elbląg i HUKS Niedźwiadki Gdynia przegrała 2:5, jednak w kolejnym walczyli do końca i odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych - 7:5. Trzeci mecz rozegrany został bardzo wcześnie rano z pierwszym zespołem Legii. Po dwóch tercjach na tablicy widniał wynik 2:4, w trzeciej zabrakło siły i doświadczenia, niestety przegraliśmy wysoko 3:12. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi zawodnicy jeszcze nie trenują na lodzie tylko na rolkach (pierwszy trening na lodzie wejdziemy dopiero w połowie listopada) pomimo dwóch przegranych meczy z faworytem z Warszawy drużyna pokazała silny charakter i zaangażowanie, wierzymy że w kolejnych meczach pokażemy się z dobrej strony i dopiszemy kolejne zdobyte punkty w tabeli.

Przypomnijmy, że Malbork pierwszy raz w historii wystawił drużynę do rozgrywek PZHL wspólnie z UKS Wikingowie i HUKS Niedźwiadki, zatem zwycięstwo nad Legią Warszawa było pierwszym wygranym meczem. UKS BOMBEK zajmuje 5 miejsce w tabeli, prowadzi Toruń przed Warszawą, kolejno Gdańsk, Łódź, Malbork Warszawa II, Poznań, Wrocław i Bydgoszcz. Malborski zespół wystąpił w składzie: Nadia Ratajczyk, Michał Król, Michał Muczeński, Rafał Jaskulski, Olga Jaskulska, Jakub Wocial, Maciej Chojniak, Wojtek Czerniewski, Cyprian Rabażyński, Martyna Radczuk, Miłosz Rukat, Tymek Górnik, Tymek Bołtryk, Hubert Buggermann i Maja Brzezińska. Kolejne mecze ligowe żaka młodszego już za tydzień w Poznaniu. W żaku starszym ( U-14) 10 zawodników z naszego klubu w tym roku reprezentować będzie na wypożyczeniu i umowie współpracy między klubami UKS Wikingowie Elbląg, swoje mecze w tej kategorii rozpoczną się 14/15 października w Elblągu z faworytem rozgrywek Sokołami Toruń.

Dwójka zawodników naszego klubu grająca na wypożyczeniu w Toruniu rozegrała także pierwsze mecze w kategorii młodzika wysoko wygrywając z GKS Stoczniowiec Gdańsk 10:0 i 17:3, Michał Nawrocki strzelił 4 bramki i zaliczył 4 asysty, Bartosz Grabara zaliczył czyste konto broniąc bramki Sokołów. Drużyna w której grają nasi zawodnicy w zeszłym sezonie zdobyła tytuł mistrza Polski w kategorii młodzika.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Apteka Witaminka, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.

(nadesłał: Sławomir Nawrocki)

http://m.82-200.pl/2017/10/orig/dsc-1085-1746.jpg