Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Sześć medali MAL WOPR na rozpoczęcie sezonu

2017-10-02 08:26:13 (ost. akt: 2017-10-02 08:33:29)

Mocnym akcentem rozpoczęli kolejny sezon pływacki zawodnicy MAL WOPR. Zdobyte 6 medali oraz 30 rekordów życiowych to dorobek malborczyków po Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Gdyńskie Delfinarium”.

W zawodach, na starcie których pojawili się aktualni medaliści i mistrzowie Polski reprezentujący markowe kluby, takie jak MKS Znicz Koszalin, MTP Kormoran Olsztyn, MUKS Piętnastka Bydgoszcz czy MKS Medyk Giżycko, startowało 22 zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR. Zgodnie z tradycją klubu pływacy walczyli o symboliczne czekolady, które trenerki wręczają im po zdobyciu rekordu życiowego na pierwszych zawodach w sezonie. Tym razem musiały zakupić aż 30 smakowitych czekolad…

Dwa złote medale oraz nagrodę w konkurencji specjalnej w formule open czyli 100m stylem zmiennym wywalczyła w Gdyni Paulina Cierpiałowska. Naszej zawodniczce nie udało się co prawda poprawić swoich już mocno wyśrubowanych rekordów życiowych ale czasy o ułamki sekund słabsze, uzyskane na samym początku sezonu rokują bardzo optymistycznie na kolejny bardzo dobry sezon. Dystans 50m stylem dowolnym Paula pokonała w czasie 28,40s (rekord życiowy 28,31s) zaś 100m stylem zmiennym nasza zawodniczka popłynęła w 1:10,27s (1:09,81s). Ten drugi start zaowocował nagrodą w postaci bonu do sklepu pływackiego H20, który był sponsorem zawodów.

Wielkie brawa należą się po gdyńskich zmaganiach również pozostałej trójce zawodniczek z mistrzowskiej sztafety dwunastolatek. Magda Mroczek po bardzo dobrym starcie na 50m stylem dowolnym, w którym tylko o 0,3s przegrała brąz, już w nowo zakupionym stroju startowym w fenomenalnym stylu pokonała kolejny dystans 50m tym razem stylem grzbietowym. Poprawiając aż o 3s dotychczasowy rekord życiowy, z czasem 34,85s zdobyła medal srebrny. Tuz za nią ściany pływalni dotknęła jej koleżanka klubowa Nadia Walentynowicz. Nadia, która na zawodach borykała się z kontuzją barku, nie poddała się bólowi i po wywalczeniu brązu zameldowała się jeszcze czwarta na mecie dystansu 50m stylem motylkowym. Ogromną radość sprawiła w Gdyni najlepsza malborska żabkarka Liliana Szpaczyńska. Lila, która cały ubiegły sezon mierzyła się z barierą 40s na 50m stylem klasycznym, po kilku zamianach w technice już na początku sezonu uzyskała na tym dystansie fenomenalny czas 38,70s i zdobyła w tej konkurencji brąz. Warto dodać, że pokonały ją tylko aktualna rekordzistka Polski oraz zawodniczka z Olsztyna. Liliana znajduje się więc w ścisłej czołówce województwa. Szósty medal do dorobku MAL WOPR dorzuciła dziesięcioletnia Michalina Zielska, zajmując trzecie miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym.

Zawody w Gdyni pokazały, że duży potencjał mają także młodsi zawodnicy MAL WOPR. Bardzo dobrze spisali się w nich jedenastoletni Aleksandra Ziemińska oraz Kamil Czarnota. Oboje wywalczyli bardzo wartościowe rekordy życiowe w swoich startach. Pozostaje mieć jeszcze tylko nadzieję, że wykażą się większym skupieniem i zaangażowaniem na treningach co z pewnością zaowocuje medalami na najważniejszych imprezach pływackich. Po dwa rekordy życiowe zaliczyli także w gdyńskich zawodach; Daria Gorjainow, Jakub Grapentyn, Agata Kupińska, Konrad Patoka i Piotr Szuryński. Nie można zapominać też o najstarszych zawodniczkach MAL WOPR; piętnastoletniej Patrycji Górskiej oraz o rok młodszej Annie Włodarczyk. Dziewczyny rozpoczęły sezon dużym zaangażowaniem na treningach co zaowocowało bardzo dobrymi występami w Gdyni, okraszonymi nowymi rekordami życiowymi w obu startach. Największą liczbę rekordów bo aż trzy, zdobył na pierwszych zawodach w sezonie najmłodszy stażem Antek Rozalewicz. Nasz wciąż nabierający doświadczenia dziesięciolatek, poprawił swoje najlepsze wyniki w obu startach indywidualnych po czym poprawił jeszcze wynik na 50m stylem dowolnym płynąc z kolegami w sztafecie. Antek będzie się więc cieszył z aż trzech czekolad… Po jednej czekoladzie zjeść będą mogli także; Marcin Gołombiewski, Jan Grochecki, Czarek Gwiazdowski, Nikodem Hermanowicz, Martyna Ziemińska oraz Wiktor Ołdziejewski.

Zawodnicy MAL WOPR z rozmachem rozpoczęli kolejny sezon pływacki. W aktualnym sezonie nasi pływacy mają ściśle sprecyzowane plany startowe. Zawodów jest bardzo dużo, pojawiają się nowe, w których MAL WOPR będzie reprezentować coraz silniejsza grupa pływaków. Liczymy na jeszcze większe sukcesy niż poprzednim sezonie, którego wydarzeniem było zdobycie przez zawodniczkę Kadry Polski Alicję Krauze, srebrnego medalu Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 16 lat.
(informacja i zdjęcia - MAL WOPR Malbork)