Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 2

2017-09-26 08:11:49 (ost. akt: 2017-09-26 08:30:58)

W środę 20 września 2017 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ignacego Krasickiego w Malborku złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Uczniów przygotowały ich wychowawczynie Magdalena Karch i Grażyna Sawczuk. Scenariusz imprezy opracowały i prowadziły Emilia Łęczkowska i Maria Waniewska - opiekunowie grupy wiekowej klas 0-III. Na uroczystość ślubowania przybyli rodzice i zaproszeni goście.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem tańczyli, recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Po programie artystycznym nastąpiło długo oczekiwane pasowanie, którego dokonała dyrektor szkoły Krystyna Prokopowicz. Przyrzeczenie złożyli też rodzice, którzy zobowiązali się m.in.: …zawsze pamiętać, że dziecko jest unikalnym skarbem …i należy przytulać je często. Najmilszą chwilą dla dzieci było wręczanie upominków przygotowanych przez sponsorów: Radę Rodziców SP nr 2, Centrum Papiernicze Barometr oraz PZU. Niespodzianką był również program artystyczny w wykonaniu zespołu „Fantazja” oraz uczniów klasy III d.

Na zakończenie uroczystości życzenia dla pierwszoklasistów złożył Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, nadkom. Jacek Konkol oraz ks. Robert Branicki. Dzień pasowania był pełen wzruszeń i z pewnością na długo zapadnie w pamięci każdego pierwszaka.

Tekst: Emilia Łęczkowska, Maria Waniewska