Piątek, 18 września 2020. Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Wyjazd integracyjny "pierwszoklasistów" z I LO

2017-09-20 12:38:44 (ost. akt: 2017-09-20 12:45:03)

Zgodnie z tradycją I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza 7 i 8 września klasy pierwsze uczestniczyły w wyjeździe integracyjnym do Mikoszewa. Mimo niesprzyjającej aury, humory wszystkim dopisywały. Liczyła się przecież dobra zabawa i wspólna integracja.

Nauczyciele przygotowali dla uczniów wiele różnorodnych zajęć. Każdy miał więc możliwość zaprezentowania swoich talentów. Nauczyciele wychowania fizycznego zajęli się rozwinięciem umiejętności pracy w zespole oraz pokazaniem zalet zdrowej rywalizacji podczas zajęć sportowych. Spotkanie w ,,Sali poznania świata" nauczyło uczniów panowania nad emocjami, natomiast zajęcia taneczne dały upust pozytywnej energii. Młodzież wzięła także udział w warsztatach teatralno-aktorskich prowadzonych przez p. Marię Seibert oraz p. Monikę Pozorską. W tym roku każda klasa pierwsza miała za zadanie przygotować wiersz oraz piosenkę, dlatego zajęcia te były okazją do konsultacji i dopracowania detali przed popołudniowym występem. Nauka ruchu i obycia na scenie, a także ćwiczenia z emisji głosu pomogły pokonać tremę przed nadchodzącą prezentacją klasy. Wszyscy uczestnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem.

Wyjazd minął w wesołej atmosferze, jednak jak wiadomo, wszystko co dobre szybko się kończy. Wszyscy uczniowie z najmłodszych klas, pełni zapału i energii zdobywają już wiedzę w murach naszej szkoły. Dwa dni spędzone w Mikoszewie pozwoliły na stworzenie zgranych grup, gotowych do podejmowania kolejnych wyzwań, które staną na drodze naszych Pierwszoklasistów podczas kolejnych trzech lat wspólnie spędzonych w ,,Sienkiewiczówce".
Zespół redakcyjny I LO